Māla anemones zied visu gadu

Publicēts: 
05.11.2020 - 11:00

Dabā parasti anemones  - lielais Daugavas vizbulis - zied pavasarī, katru dienu tās var arī aplūkot Pļaviņu novada ģerbonī, bet Pļaviņu novada kultūras centra mazajā zālē līdz 11. novembrim  ir aplūkojama keramikas darbu izstāde “Veltījums Pļaviņu novadam”, kur galvenais tēls ir anemone.

Varbūt neierasti dzirdēt, bet šoreiz katrs Pļaviņu Mākslas skolas kolektīva darbinieks – gan visi pedagogi, gan visi tehniskie darbinieki - katrs ir veicis kādu interesantu māksliniecisku eksperimentu ar mālu un glazūru, lai parādītu Pļaviņu novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem, ka māla anemones var ziedēt un smaržot visu gadu. Lielas un mazas anemones sakļāvušās kopā, lai veidotu dažādus traukus un svečturus, lai dekorētu šķīvjus un krūzes. Keramikas darbos glazūru krāsas simbolizē gan Daugavas dziļos ūdeņus, gan vizbuļu lapu zaļumu, gan tēli ieguvuši nebijušas nokrāsas.

Esam pārliecināti, ka arī jums šī izstāde vairos prieku un mīlestību pret mūsu novadu. Ceram, ka anemone mums visiem varētu būt kā simbols -   vienmēr pārvarēt ziemu, izturēt skarbos pavasara vējus un atkal katru gadu krāšņi uzplaukt Daugavas krastos.

Uz tikšanos izstādē!

Pļaviņu Mākslas skolas kolektīva vārdā,

direktore Iveta Ušacka