Martā Gostiņu bibliotēkā skatāma mākslas darbu izstāde

Publicēts: 
08.03.2019 - 12:15

Skatoties uz mākslas darbu parasti ir divas izjūtas - patīk vai nepatīk. Neviens neiedomājas, cik tāls ceļš māksliniekam ejams, lai skatītāju aizvestu līdz šiem it kā vienkāršajiem jēdzieniem. Gostiņu bibliotēkas izstādē ir iespējams ieskatīties nelielā ceļa posmā, kuru apgūst Rēzeknes Mākslas un dizaina skolā, lai tuvotos tam mērķim, ko sauc par mākslu.

Doma, skice, mēģinājums, pagleznojums, gleznojums…

Gostiņietis Artis Leončiks no savas plašās, radošās amplitūdas (gleznas, aerogrāfija, tēniecība) atgriezies pie krāsām un  atklāj sevi klusajās dabās, pieskaras 20. gs. fovisma tendencēm, kad  krāsu laukumu robežas nav ģeometriski pareizas un stingras, bet priekšmetu kontūras veidojas nelīdzenas un brīvas. Mēs, skatītāji, caur šo izstādi tiekam vesti līdzi mācīšanās un tapšanas procesam. Te varam  lūkoties pēc jaunām iezīmēm Arta Leončika darbos, iepazīt  Raivja Konstantinova (Balvi) gleznas un priecāties par Arņa Skultes (Gulbene) grafiku.

Izstāde apskatāma Gostiņu bibliotēkā darba dienās no plkst. 10.00. līdz 18.00.

Daina Vikle,

Gostiņu bibliotēkas vadītāja