Mārtiņdienas ieskandināšana pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
11.11.2019 - 12:15

Kad klāt novembris, vakari kļūst arvien garāki, aiz loga vairāk ir pelēks un lietains laiks, tad gadskārtu kalendārs vēsta, ka klāt jau Mārtiņdiena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

Pirmsskolā, īstenojot pilnveidoto mācību saturu, neatņemama sastāvdaļa ir gadskārtu svētku svinēšana, gatavošanās tiem, lai bērni iepazītu to, kas raksturīgs ir atviešu tautas tradicionālajai kultūrai.

Filiālē “Bērziņš” bērni tērpušies maskās, jo sācies ķekatās iešanas laiks, kopā ar pašu Mārtiņu, Saimnieci un Mārtiņgaili jau 7.novembrī ieskandināja Mārtiņdienu, ejot jautrās rotaļās un cienājoties ar Saimnieces sarūpētajiem  gardumiem.

Mārtiņi  ir īstais laiks, kad doties uz Mārtiņdienas tirgu. Uz tirgu devās pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” bērni. 8. novembra rīta cēlienā gaitenī un zālē galdi pildījās ar dažādām pašgatavotām ēdamām, skaistuma un arī saimniecībā noderīgām precēm. Patīkamāku tirgus atmosfēru radīja tas, ka tajā kopā ar bērniem piedalījās arī vecvecāki un vecāki. Viņi arī labprāt iejutās pasakas varoņu lomās un iesaistījās kopīgajās Mārtiņdienas rotaļās, skandinot dažādus mūzikas instrumentus,.

Filiālē “Zīļuks” bērni, gaidot Mārtiņdienu, pētīja, kāds ir maizītes ceļš un uzzināja, ka no miltiem var pagatavot arī dažādus gardumus. Ieskandinot Mārtiņdienu- 8.novembrī, paši ķērās pie darba un cepa garšīgās vafeles, sēdās pie saimes galda un gāja tautas rotaļās.

Priecīgu Mārtiņdienu!

 

Informāciju apkopoja A.Čepule, pirmsskolas izglītības metodiķe