“Mazā, sirmā kumeliņā, jāj pa ceļu pasaciņa…”: aizvadīts Pļaviņu novada bibliotēkas rīkotais pasaku un stāstu vakars

Publicēts: 
27.02.2019 - 14:30

22. februārī, piektdienas vakarā, Pļaviņu novada bibliotēka aicināja uz vakarēšanu Pļaviņu novada Kultūras centrā ar pasakām, stāstiem, dziesmām un arī dejošanu. No 2016. gada Pļaviņu novada bibliotēka ir iesaistījusies Stāstu bibliotēku projektā, ar mērķi piedāvāt iedzīvotājiem jaunas iespējas pašrealizācijā, tādā veidā sniedzot savu ieguldījumu sociālās un kultūras vides kopšanā, iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. “Pasakas lieliem un maziem” bija kārtējā Stāstu bibliotēkas aktivitāte.

Pasaku un stāstu vakarā piedalījās viešņas – stāstnieces no citiem novadiem: Aelita Pukstiņa no Burtnieku novada (Ēveles pagasta bibliotēka), Lilita Gluščuka (Lazdonas pagasta bibliotēka) un Iluta Puzāne (Kalsnavas pagasta bibliotēka) no Madonas novada. Pasakas stāstīja arī Pļaviņu stāstnieki. Īpašs prieks par mazajām stāstniecēm Selīnu Kudiņu un Inesi Lindenbergu, kuras bija iemācījušās stāstīt  garumgaras pasakas. Pasākumā, līdzās latviešu valodai, izskanēja pasakas, stāstītas arī latgaliski un poliski; folkloras kopas “Āre” skandētās dziesmas.

Stāstniecei Aelitai Pukstiņai pasaku vakars Pļaviņās bija  atgriešanās bērnības pilsētā, kur apgūta akordeona spēles prasme Pļaviņu mūzikas skolā. Aelitas muzicēšana sarīkojuma dalībniekiem lika celties kājās un sagriezt īstu deju viesuli. Pasaku vakara draudzīgā gaisotne ļāva iepazīt vienam otru labāk, gūstot dzīvesprieka lādiņu ikdienas gaitām.

2019. gadā Pļaviņu novada bibliotēka ieplānojusi vēl divus lielākus stāstu sarīkojumus – “Saimnieču stāsti Annas dienā” un “Saulgriežu stāsti” gada nogalē.

Ziņu sagatavoja:

Ineta Grandāne,

Pļaviņu novada bibliotēka