Mazos pļaviņiešus pārsteidz Papīra teātris bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
05.09.2019 - 16:00

Kaut kas jauns, neredzēts un interesants uzrunāja PII “Bērziņš” vecākās un sagatavošanas grupu bērnus, kuri 3. septembrī ieradās bērnu bibliotēkā, lai iepazītu brīnumainu lietu – kamišibai. Tas ir teātra paveids. Tā nosaukums nācis no Japānas un tulkojumā nozīmē – Papīra teātris. Tam ir neliela miniatūra skatuvīte no papes, bieza kartona vai plastikas. Tai blakus vai aizmugurē stāv cilvēks, kas līdzdala klausītājiem stāstu vai pasaku, vienlaicīgi papildinot ilustrācijas, kas parāda notikumus bildēs. Šajā reizē bērni noklausījās un noskatījās divas pasakas: L. Kžemeņeckas “Ozols, kas izdāļāja zīles” un M. Stārastes “Kastanis”. Mazie skatītāji un klausītāji emocionāli dzīvoja līdzi visiem notikumiem un pasaku varoņiem. Nelielās mini izrādes beigās par aktieriem kļuvām visi un pantomīmā atkārtojām redzētos notikumus.

Šis brīnums bērniem kļuva iespējams, pateicoties Pļaviņu novada domes atbalstītajam projektam “Esam radoši un brīvi”.

Antra Galiņa,
bibliotekāre