Mūsu kolektīvi XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

Publicēts: 
29.06.2018 - 13:30

Šogad Dziesmu un deju svētki būs īpaši, jo aizritēs Latvijas simtgades zīmē. Iespēju tajos piedalīties no Pļaviņu novada izcīnījis vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vidupe” (vadītājs Jānis Reiters), jauniešu deju kolektīvs „Daugaviņa” (vadītāja Ineta Reitere), Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Dzirnas” (vadītāja Sigita Vilkaplātere), Pļaviņu novada kultūras centra sieviešu koris „Loreleja” (diriģente Diāna Austra Vaice, kormeistare – koncertmeistare Sigita Vilkaplātere).

“Vidupe” un “Daugaviņa” pēdējās skates aizvadīja aprīlī. “Vidupei” - I pakāpes diploms, “Daugaviņai” - augstākās pakāpes diploms un augstākais vērtējums. JDK „Daugaviņa” piedalīsies arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju koncertos „Vēl simts gadu dejai”, kuri norisināsies Arēnā Rīga.

Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Dzirnas” par savu dalību Dziesmu svētkos cīnījās Ilūkstē un saņēma I pakāpes diplomu un ceļazīmi uz Dziesmu svētkiem. Atbilstoši konkursa rezultātiem, labākie ansambļi aicināti piedalīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumos, un 7. jūlijā mūsu dziedātājas kuplinās Vokālo ansambļu ielu koncertus Vecrīgā.

 “Lorelejai” bija jāiztur XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Latvijas amatierkoru koprepertuāra pārbaudes un dalībnieku atlases skate. „Loreleja” tajā saņēma I pakāpes diplomu.

Savukārt Pļaviņu novada kultūras centra lietišķās mākslas pulciņa „Skanstupe” (vadītāja Inga Rubīna Kalviša) dalībnieču darbi iekļauti Tautas lietišķās mākslas izstādē, kura būs apskatāma Rīgas izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa”. Darbus vēl pagājušā gada nogalē Pļaviņās vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas nozares speciālisti, kuri no apjomīgā klāsta izvēlējās 22 darinājumus.

Lai neaizmirstamas emocijas un pārdzīvojums mūsu kolektīviem Dziesmu un deju svētkos!

 

Kristīne Rulle, Pļaviņu novada kultūras centra pasākumu vadītāja