Mūsu kolektīvu sasniegumi Aizkraukles deju apriņka deju kolektīvu skatē un Latvijas vokālo ansambļu II kārtas konkursā

Publicēts: 
13.03.2018 - 11:00

10. martā Aizkraukles pagasta un pilsētas kultūras namos norisinājās Aizkraukles deju apriņķa deju kolektīvu skates, gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kuri notiks šī gada jūlijā. Skatē piedalījās 12 jauniešu deju kolektīvi un 11 vidējās paaudzes deju kolektīvi no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Vecbebriem, Kokneses, Neretas, Skrīveriem un Pļaviņām. Pļaviņu novada kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vidupe” (vadītājs Jānis Reiters) saņēma I pakāpes diplomu, jauniešu deju kolektīvs „Daugaviņa” (vadītāja Ineta Reitere) - augstākās pakāpes diplomu, kas bija augstākais vērtējums jauniešu deju kolektīvu grupā. Skati vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas deju eksperti: Gunta Skuja – horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja, koncerta „Vēl simts gadi dejai” mākslinieciskā vadītāja, Jānis Purviņš – horeogrāfs, deju lieluzveduma „Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs, Ilmārs Dreļs – horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs, Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs, Santa Lavrinoviča – horeogrāfe, dejas nozares konsultatīvās padomes locekle, Saldus deju apriņķa virsvadītāja, Maruta Alpa – Latvijas Nacionālā kultūras centra skatuviskās tautas dejas eksperte, deju lieluzveduma „Māras zeme” projekta vadītāja, Zanda Mūrniece – horeogrāfe, dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, Dziesmu svētku mākslinieciskās padomes locekle, Deju svētku virsvadītāja un Gunta Bāliņa – Kultūras akadēmijas asociētā profesore.

Šajā pašā dienā Ilūkstes kultūras centru ieskandināja labākie Latvijas vokālie ansambļi  XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Latvijas vokālo ansambļu konkursa II kārtas konkursā. Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Dzirnas” (vadītāja Sigita Vilkaplātere) saņēma I pakāpes diplomu. Atbilstoši konkursa rezultātiem, labākie ansambļi tiks izvirzīti uz konkursa finālu, kas notiks 2018. gada 2. jūnijā Rīgā. Vai mūsu dziedātājas būs iekļuvušas finālistu skaitā, mēs uzzināsim tikai marta beigās, kad būs noslēgušās visas II kārtas vokālo ansambļu konkursa reģionālās skates. Žūrijas komisijas sastāvā bija Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle, Ogres kultūras centra vokālās grupas „Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa, Valsts akadēmiskā kora māksliniece, Mazsalacas kultūras centra meiteņu vokālā ansambļa „Ēra” mākslinieciskā vadītāja Dita Tomsone un  Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss.

 

Astrīda Davidova, Pļaviņu novada kultūras centra direktore