Mūzikas skolas audzēknēm 2. un 3. vieta starptautiskā pūšaminstrumentu spēles konkursā

Publicēts: 
05.03.2018 - 17:00

1. marts, neraugoties uz to, ka ir pavasara mēnesis, atnāca ar salu un brāzmainu vēju. Tas tomēr nenobiedēja jaunās  pūšaminstrumentu spēles mākslinieces, kas bija cītīgi gatavojušās šai dienai, lai piedalītos I Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā „Naujene WIND 2018”, kas notika Daugavpilī.

Konkursa mērķis bija attīstīt mūzikas skolu izglītības kvalitāti, mācību darba procesu, uzlabot pedagogu un audzēkņu darba rezultātus un veidot pieredzes apmaiņu starp Latvijas un pasaules mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem.

Konkursa žūriju veidoja Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas un Ukrainas pārstāvji, bet dalībnieku vidū bija jaunie mākslinieki no Lietuvas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Horvātijas un 38 Latvijas Mūzikas skolām.

Pļaviņu Mūzikas skolu konkursā gatavojās pārstāvēt trīs audzēkņi – Keita Kristiāna Brūniņa no 1. flautas klases (ped.A.Siliņa), Antra Čepule no 3. flautas klases (ped. A. Siliņa) un Samanta Jansone no 4. saksofona klases (ped. K. Strazdiņš). Diemžēl vīruss ieviesa dalībnieku sastāvā izmaiņas, un Samanta bija spiesta palikt mājās.

Keitai Kristiānai Brūniņai, kura flautas spēli apgūst tikai 6 mēnešus, šis bija debijas konkurss un nopietna pieredze nākotnei. Tāpēc prieks par augstu novērtējumu ir liels. Keita savā grupā ieguva 19.38 punktus no 25 iespējamajiem un ierindojās 3. vietā!

Antra Čepule piedalās konkursos jau otro gadu un ar katru uzstāšanos arvien labāk apgūst pieredzi, ko mākslinieki sauc par skatuves noturību. Gandarījums par 2. vietu ar iegūtiem 21.20 punktiem no 25.

Gatavojoties konkursam, drošs atbalsts jaunajām māksliniecēm ir koncertmeistare Sigita Vilkaplātere.

Apsveicam audzēknes ar veiksmīgu startu! Paldies māksliniecēm un kolēģiem par ieguldīto darbu! Lai nezūd cīņas spars arī turpmāk!

Flautas pedagogs Aiva Siliņa