Mūzikas skolas audzēkņi apmeklē NBS orķestra koncertu “Ar maršu pa dzīvi”

Publicēts: 
11.04.2018 - 11:15

Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, turpinām baudīt piedāvātās iespējas un atklāt sev nezināmas vēstures lappuses. 10. aprīļa pēcpusdienā 17 zināšanu alkstoši Mūzikas skolas audzēkņi kopā ar divām mammām un divām skolotājām devās uz Jēkabpils tautas namu, lai noklausītos koncertu, kurā tika spēlēti tikai marši.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris ir sagatavojis īpašu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. NBS orķestra skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas no 1918. līdz 1940. gadam. Ierakstītais albums ir pirmais nopietnais ieskats Latvijas armijas mūzikas tradīcijās. Šo programmu mums bija iespēja baudīt klātienē.

Klausoties koncertu, varēja izzināt militārās mūzikas daudzveidību un kara orķestru repertuāra vispusību. Skaidri bija dzirdams, ka tā laika komponisti savos maršos bieži izmantoja latviešu tautas dziesmas, kuras programmas vadītājs lūdza klausītājiem nosaukt. Koncerta skanējums tika vizuāli papildināts ar seniem foto mirkļiem un nelieliem kino fragmentiem.

Vēsturisku ieskatu koncerta klausītājiem piedāvāja Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents - pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Uzslava visiem audzēkņiem, kuri devās uz koncertu!

Flautas skolotāja Aiva Siliņa