Nedēļas nogale (10.08.-11.08.) Pļaviņu novadā - Piektdienas vakara tirgus, kapusvētki, sacensības skvošā un Simtgades zaļumballe

Publicēts: 
09.08.2018 - 14:45

Piektdien, 10. augustā plkst. 16.00 Pļaviņu Zaļajā tirgū notiks ikmēneša Piektdienas vakara tirgus. Kā allaž varēs iegādāties mājražotāju un amatnieku preci, dārzeņus, ziedus. Rūpniecības preču tirgotāji ar noderīgām skolas lietām tirgū būs sastopami visas dienas garumā - jau no plkst. 9.00.

Piektdienas vakarā plkst. 17.00 laukumā pie Pļaviņu novada kultūras centra ar deju priekšnesumiem skatītājus gaidīs Kiskunhalas (Ungārija) Tautas mākslas kolektīva dalībnieki.

Savukārt sestdien turpināsies Kapusvētku laiks novada kapos. 11. augustā kapusvētki notiks Krūmēnu (12.00), Ķūģu (14.00) un Bārukalna kapos (16.00).

11. augustā, Pļaviņas apmeklēs Cīrihes skvoša kluba “Airgate Squash Club Zurich” (Šveice) dalībnieki. Plkst.11.00 Pļaviņu pilsētas brīvdabas skvoša laukumā Raiņa ielā 66B un skvoša kortos Rīgas ielā 28 notiks draudzības spēles ar vietējiem skvoša spēlētājiem. Sacensībās piedalīsies Pļaviņu novada sporta biedrības “Juči” pārstāvētā komanda 10 cilvēku sastāvā un Cīrihes skvoša klubs “Airgate Squash Club Zurich”. Sacensību nolikums

11. augustā no plkst. 21.00 Zviedru skansts estrādē, Pļaviņās notiks Simtgades zaļumballe. Tajā spēlēs kapela “Klintaine”.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā – pilsdrupu estrādēs, jūras un upju krastos, parkos un pļavās, kā arī ārpus Latvijas robežām, tiks rīkotas Zaļumballes ar lauku kapelām, orķestru muzikantiem, ziņģētājiem vai tautas mūzikas ansambļiem. Kopumā Latvijā norisināsies vairāk nekā 140 zaļumballes.

Pļaviņu novadā zaļumballēm ir sava vēsture un īpašā vieta novada kultūras dzīvē. Zaļumballes dažādās novada vietās notikušas kopš neatminamiem laikiem, vēl nesen tās saistījušās ar Bārkukalna kapusvētkiem, kur balle brīvā dabā bija neatņems vakara noslēgums tā sauktajā “Salmiņu līcī”.  Arī Zviedru skansts estrāde jau izsenis bijusi iecienīta zaļumbaļļu vieta. Arī Simtgades zaļumballe tiks izdejota un izspēlēta tieši šeit. Simtgades ballē muzicēs novadā zināmā un iecienītā kapela “Klintaine”, kas pastāv kopš 1981. gada. Būtiski atzīmēt, ka Pļaviņu novadā zaļumbaļļu tradīcijas nav izzudušas arī mūsdienās un vasaras sezonā tās notiek vairākkārt.

Simtgades zaļumballe notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros simts dienas pirms valsts 100. dzimšanas dienas un turpina tradīciju dejot, muzicēt un kopā būt Latvijā un citviet pasaulē. Tas ir aicinājums satikties ikvienam – tiem, kuru jaunības garšā zaļumballēm bijusi īpaša nots, un tiem, kuri šo Latvijas tradīciju vēl tikai iepazīs.

Sanita Kitajeva