No 18. maija tiks mazināti atsevišķi ārkārtējās situācijas ierobežojumi Pļaviņu novada pašvaldībā, pašvaldības iestādēs un sporta bāzēs

15.05.2020 - 14:30

Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un 2020. gada 7. maijā noteikto ierobežojumu mazināšanu, ar šā gada 18. maiju tiks mazināti atsevišķi ārkārtējās situācijas ierobežojumi Pļaviņu novada pašvaldībā, pašvaldības iestādēs un pašvaldības sporta bāzēs.

Pļaviņu novada domes valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā tiks nodrošināta apmeklētāju klātienes apkalpošana, sniedzot šādus pakalpojumus: “Apbedīšanas pabalsts”, “Bērna kopšanas pabalsts", “Bērna piedzimšanas pabalsts”, “Ģimenes valsts pabalsts”, pakalpojums “Klienta nāves gadījumā nesaņemtās pensijas/pabalsta/atlīdzības izmaksai”, “Pabalsts mirušā pensijas saņēmēja laulātajam ”, “Slimības pabalsts”, “Vecāku pabalsts”, pakalpojums “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa”.

Gada ienākumu deklarācijas klientu apkalpošanas centrā tiks pieņemtas tikai pēc iepriekšējā pieraksta trešdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00,  pieteikties lūdzam zvanot uz tālruņa Nr. 65133054 vai 29299719.

Pakalpojumi klientu apkalpošanas centrā tiks sniegti, ievērojot sekojošus drošības pasākumus: viena apmeklētāja maksimālais uzturēšanās laiks domes telpās nedrīkst būt ilgāks par 15 minūtēm, klientu apkalpošanas centra uzgaidāmajā telpā vienlaicīgi ar domes personālu drīkst atrasties tikai viens apmeklētājs. Vēršam apmeklētāju uzmanību, ka iedzīvotāju rinda pakalpojumu saņemšanai, ja tāda veidosies, tiks veidota ārpus domes telpām, ievērojot apmeklētāju savstarpējo vismaz 2 metru distanci.

Pļaviņu novada domes speciālisti konsultācijas klātienē sniegs tikai pēc iepriekšējā pieraksta. Lūdzam konsultācijām pieteikties, zvanot uz tālruņa Nr. 65133054 vai 29299719 vai sazinoties ar speciālistu, zvanot uz mājas lapā www.plavinunovads.lv norādīto speciālista kontakttālruņa numuru.

No 18. maija atsevišķi ierobežojumi tiek atcelti arī novada bibliotēkās.

Pēc iepriekšēja pieraksta Pļaviņu novada bibliotēkā, Gostiņu bibliotēkā, Klintaines un Vietalvas pagasta bibliotēkās klātienē tiks izsniegtas grāmatas un žurnāli. Šajās bibliotēkās apmeklētājiem no 18 gadu vecuma līdz15 minūtēm tiks nodrošināta pieeja datoram ar interneta pieslēgumu. Tiks sniegti arī maksas pakalpojumi - dokumentu kopēšana, printēšana, skenēšana.

Pļaviņu Bērnu bibliotēkā tiks izsniegtas tikai grāmatas un žurnāli.

Aiviekstes pagasta bibliotēka būs slēgta, lietotājus aicinām apmeklēt Pļaviņu novada bibliotēku!

Vēršam uzmanību, ka vēl joprojām valstī spēkā ir ārkārtējā situācija Covid – 19 izplatības ierobežošanai un ir noteikti dažādi ierobežojumi.

Par to, kas jāņem vērā bibliotēku apmeklētājiem, lūdzam lasīt šeit.

Sporta bāzes.

No 18. maija, ievērojot noteiktos ierobežojumus individuāliem apmeklējumiem no plkst. 7.00 līdz plkst. 24.00 iedzīvotājiem pieejams, stadions “Gostiņi”, Pļaviņu novada ģimnāzijas stadions, brīvdabas skvoša laukums, sporta bāze “Jankas”.

Visās ārtelpu sporta bāzēs aizliegts izmantot statiskās sporta ierīces.

Sporta zāle Daugavas ielā 50 tiks atvērta tikai projekta “Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Pļaviņu novadā” nodarbībām.

Slēgta trenažieru zāle, Odzienas sporta halle un Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta zāle.

Atgādinām, ka apmeklēt sporta bāzes, ievērojot vismaz 2 metru distancēšanos, drīkst tikai personas, kam nav elpceļu infekcijas slimību simptomu (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī personas uz kurām neattiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi. Sporta bāzē vienlaicīgi nedrīkst atrasties vairāk cilvēku, kā norādīts pie ieejas katrā bāzē.

Rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt sporta bāzes aicinām personas, kuras vecākas par 65 gadiem, personas ar hroniskām slimībām (hroniskām elpošanas ceļu slimībām, cukura diabētu, smagām sirds asinsvadu sistēmas slimībām), kā arī personas ar imūndeficītu.

No 18. maija klātienē treniņprocesu stadionā “Gostiņi” atsāks Sēlijas sporta skolas treniņu grupas un biedrības “Pļaviņu pilsētas bērnu, jauniešu un pieaugušo futbola klubs "Dolomīts"” komandas. Organizēto treniņu laikā stadions nebūs pieejams individuālajiem apmeklējumiem.

No 13. maija treniņprocesu klātienē atsāka biedrība “Kadzan”.

Ar pilnu MK rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” aicinām iepazīties šeit: https://likumi.lv/ta/id/313191-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

Ar Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajiem un ar Veselības ministriju saskaņotajiem 2020.gada 12.maija norādījumiem “Par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā no 2020.gada 12.maija” aicinām iepazīties šeit.

Sociālais dienests un Bāriņtiesa turpinās pakalpojumus sniegt gan attālināti, gan klātienē, ievērojot drošības pasākumus.

Lūdzam rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt iestādes un tikties ar speciālistiem klātienē! Iespēju robežās aicinām vēl joprojām izmantot attālinātos pakalpojumus!

Būsim atbildīgi! Saudzēsim un rūpēsimies par sevi un citiem!

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rasa Siliņa