Norisinājies erudīcijas konkurss “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”

Publicēts: 
03.05.2019 - 11:30

11. aprīlī Pļaviņu novada ģimnāzijā notika erudīcijas konkurss skolu 6.-7., 8.- 9. un 10.-12. klašu skolēniem ar zīmīgo nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Šogad komandas sacentās savā starpā par ļoti saistošām tēmām: 6.-7. klašu grupā – latviešu tradicionālā kultūra un svētki, 8.-9. klašu grupas skolēniem tēma bija “Jaunlatvieši un Jaunā strāva”, bet vidusskolēnu erudīcija tika pārbaudīta par tēmu “Kurzemes - Zemgales hercogiste”.

Šis ir jau ceturtais gads, kad šajā konkursā vienkopus pulcējas skolēni, lai draudzīgā un saistošā veidā domātu  par ar vēsturi saistītiem jautājumiem. Konkursā kopumā piedalījās 41 komanda (164 dalībnieki), pārstāvot 16 skolas. Šogad konkursā tika piedāvāta iespēja piedalīties skolēniem arī no citiem novadiem, tādējādi Aizkraukles reģiona skolēnu komandu pulku papildināja arī Daugavpils, Smiltenes, Varakļānu, Dundagas, Suntažu un Jelgavas reģionu skolu skolēnu komandas.

Mūsu skolu pārstāvēja trīs komandas. 6.-7. klašu grupā skolu pārstāvēja Aksels Leitlants, Laila Bicāla, Vendija Kažemaka, Krista Stūre, 8.- 9. klašu grupā- Beāte Skrabutena, Una Ivanova, Edīte Visocka, Mikuss Krēbss, bet vidusskolas grupā Krista Priede, Sonora Balode, Lelde Elīna Pitjukeviča un Viviāna Nikaļuka. Komandas ieguva lielisku mācīšanās pieredzi un pieredzi savstarpējā sadarbībā, kopvērtējumā ierindojoties pirmajā sešiniekā.

Konkursa laikā skolotāji bija aktīvi līdzdalībnieki, jo viņiem bija iespēja apmeklēt trīs darbnīcas, kurās skolotāji dalījās savā mācīšanas un mācīšanās pieredzē. Piemēram, skolotāja Lija Saldovere iepazīstināja ar savu pieredzi, kā viņa māca skolēnus lietot audiovizuālos materiālus, apgūstot tēmu “Jaunlatvieši un Jaunā Strāva”, Iveta Krastiņa iepazīstināja ar vēsturisko notikumu rekonstrukcijas metodes  iespējām skolā, apgūstot  tēmu par Barikādēm, bet konkursa vadītājs Edgars Bērziņš rosināja domāt par mācību stundas uzbūvi, aktualizējot mācīšanās notikumu nozīmi Kognitīvā Informācijas procesēšanas modeļa kontekstā.

Liels paldies visiem, kuri strādāja un palīdzēja pasākuma sagatavošanas un īpaši tā norises dienā, – skolas vadībai, tehniskajam personālam, skolas ēdnīcas kolektīvam! Īpašs paldies skolotājiem Aigai Bērziņai, Ritai Jakovļevai, Silgai Stučkai, Sanitai Fjodorovai, Jānim Eidukam! Vislielākais paldies visiem visiem skolēniem, kuri nesa krēslus un galdus, darbojās reģistrācijā, palīdzēja skolas ēdnīcā, 11.a un 11.b klases gidiem, kuri parūpējās par to,lai konkursa dalībniekiem būtu iespēja iepazīt Pļaviņas. Kopīgi esam paveikuši labu un lielu darbu!

Iveta Krastiņa,

Pļaviņu novada ģimnāzijas vēstures skolotāja