Noslēdzies pilotprojekts Pļaviņu novadā par stikla iepakojuma izvešanu

Publicēts: 
21.12.2018 - 13:15

 

Pļaviņu novada iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 6,6 tonnas stikla iepakojuma

Šonedēļ noslēdzies SIA “Eco Baltia vide” pilotprojekts Pļaviņu novadā, kura laikā pirmo reizi ar busiņu no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņēma izlietoto stikla iepakojumu. Kopumā pilotprojektā piedalījās 45 novada mājsaimniecības, kas pārstrādei nodeva 6,66 tonnas stikla pudeles un burkas. Vidēji viena mājsaimniecība pilotprojekta laikā nodevusi 148 kilogramus stikla iepakojuma.

“Iedzīvotāji šo iespēju ļoti novērtēja un bija pateicīgi, ka var ērtā, likumīgā un dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no nevajadzīgā stikla taras “uzkrājuma”. Tāpēc nākamgad uzrunāsim arī citas pašvaldībās, lai lauku reģionu viensētu iedzīvotājiem tiktu nodrošināta iespēja vismaz periodiski nodot pārstrādei nevajadzīgo stikla iepakojumu savā dzīvesvietā,” norāda SIA “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

J.Aizbalts pateicas SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” par palīdzību un atbalstu projekta veiksmīgā norisē, kā arī visiem akcijas dalībniekiem par aktīvo dalību un zaļajiem darbiem.

Pļaviņu novada pilotrojekta noslēgumā starp dalībniekiem tika izlozētas trīs veikalu “top!” dāvanu kartes 30 EUR vērtībā. Dāvanu kartes laimēja:

  • Ivars Kokins no Pļaviņu pilsētas
  • Inese Geka no Klintaines pagasta
  • Linda Avotiņa no Pļaviņu pilsētas

Veikala “top!” dāvanu karti 30 EUR vērtībā saņēma arī Vera Rudzīša no Aiviekstes pagasta, kura bija sašķirojusi un nodeva pārstrādei visvairāk stikla pudeļu un burku – 40 maisus ar stikla taru jeb aptuveni 650 kilogramus. 

J.Aizbalts arī aicina visus iedzīvotājus, svinot svētkus, parūpēties par svētku laikā radušos iepakojumu un to sašķirot. Vidēji svētku laikā rodas par 30% vairāk sadzīves atkritumu, no kuriem lielāko daļu veido dažādu produktu iepakojums (dāvanu papīri, kartona kastītes, stikla pudeles un burkas, konfekšu kārbas u.t.t.), ko var veiksmīgi sašķirot un nodot pārstrādei.

Tā kā daudziem lauku iedzīvotājiem dzīvesvietu tuvumā nav konteineru atkritumu šķirošanai un nav arī transports, lai nokļūtu līdz šķirošanas konteineriem, tad pārstrādei derīgie atkritumi bieži vien nogulst šķūnīšos, tiek aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem poligonos un diemžēl nonāk arī mežos un grāvmalās. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, AS “Latvijas Zaļais punkts” un vietējo veikalu tīklu “top!” rīkoja pilotprojektu, lai noskaidrotu, cik efektīvi un lietderīgi ir no reģionu iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņemt izlietoto stikla iepakojumu (burkas un pudeles).

 

SIA "Eco Baltia vide"