Noslēgusies bērnu centra „Pepija” kārtējā attālinātā darbnīca „MANA super PANKŪKA” vai “MANS super PLĀCENIS”

Publicēts: 
17.03.2021 - 13:30

Ik gadu bērnu centrā „Pepija” tika svinēti brīnišķīgi pavasara gaidīšanas svētki – Meteņi un Masļeņica. Šie svētki atšķiras ar dažādām tradīcijām, taču mērķis ir viens – pavadīt ziemu un sagaidīt pavasari. Senie latvieši šos svētkus sauca par Meteņiem, bet krievi - par Masļeņicu. Meteņos tika dziedāts, cepti plāceņi un ugunskurā sadedzināts Līgo vainags, Masļeņicā - ugunskurā sadedzināta salmu lelle, kas simbolizē aizejošo ziemu, un ceptas pankūkas. Gan pankūkas, gan plāceņi  ir saules simbols, jo to forma ir apaļa!

No 8. līdz 14. martam bērnu centrs aicināja piedalīties kārtējā attālinātājā darbnīcā „MANA super PANKŪKA” vai “MANS super PLĀCENIS”. Konkursā varēja piedalīties gan kopā ar vecākiem, gan patstāvīgi,  pilnveidojot savu kulināro prasmi un talantu, cepot pankūkas vai plācenīšus. Galvenais nosacījums - ievērot drošības noteikumus! Pēc tam – pankūku un plāceņu fotosesija un  foto iesūtīšana.

Pēc  bilžu izvērtēšanas atklājās, ka  konkursā piedalījās 33 dalībnieki no pirmskolas līdz 6. klasei. Liels prieks bija redzēt, kā bērni atklāja radošumu un fantāziju pašā gatavošanas un cepšanas procesā. Īpašs gandarījums bija vērot bērnu un vecāku sadarbību. Šajā aktivitātē atklājās ne tikai prasme izcept pankūkas vai plācenīšus, bet arī tas, kā visi kopā mācījās klāt galdu un ievērot galda kultūru. Vecāku atbalstīti, bērni bija veikalā sarūpējuši izejvielas pankūku cepšanai. Izrādās, ka pankūkas var izcept arī kā dzīvnieku figūras, tās var dažādi izrotāt un pat torni var no pankūkām uzcelt. No foto un video sūtītāju komentāriem varēja secināt, ka tā bija lieliska un aizraujoša kopā būšana un pat ģimenes svētki.

LIELS PALDIES konkursa dalībniekiem no mūsu novada, Salaspils, Aizkraukles, Kokneses novada Bebru pagasta, Amerikas Filadelfijas pilsētas. Īpaša pateicība pašiem mazākajiem konkursa dalībniekiem -  Pērses sākumskolas pirmskolas grupiņas bērniem, viņu vecākiem un audzinātājai Daigai.  

 Secinājums viens - pankūkas garšo visiem - gan lieliem, gan maziem!

 

Kārtējais bērnu centra „Pepija” attālinātais konkurss ir izdevies, nu varam gaidīt pavasari!

Pavasara iestāšanās ikvienā cilvēkā raisa gaišas un siltas emocijas – centrs „Pepija”  novēl visiem būt priecīgiem, draudzīgiem un jautriem!

Dalībnieki kā vienmēr saņems pārsteiguma balviņas, sazinoties un satiekoties ar katru individuāli.

 

Liels paldies vecākiem par labajiem vārdiem, kas izteikti bērnu centra “Pepija” konkursu organizatoriem!

 

Foto galeriju iespējams aplūkot šeit.

Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības 

centra "Pepija" vadītāja 

Tatjana Zagorska - Udaļcova