Notikumiem bagāts gada sākums Pļaviņu novada bibliotēkā

Publicēts: 
03.02.2020 - 12:30

Aizvadīts  spraigs un notikumiem bagāts gads. Uzsākot jauno gadu ir sācies vēl viens aktīvs darba posms arī Pļaviņu novada bibliotēkā.  

Jau pirmajā janvāra sestdienā bibliotēkas lasītavā pulcējās domubiedri uz dambretes nodarbībām, kuras aizsākās aizvadītajā gadā. Mācoties, papildinot jau esošās iemaņas dambretes spēlē, uzklausot erudītā vadītāja Herberta Millera ieteikumus, pulciņa dalībnieki gada nogalē piedalījās atklātajā Pļaviņu novada dambretes čempionātā. Interese nav zudusi un arī šogad notiks dambretes nodarbības katra mēneša pirmajā sestdienā. Gaidām uz otro tikšanos 1. februārī, plkst. 10.30! Gaidīts ikviens, kuru aizrauj prāta spēles un vēlme lietderīgi pavadīt brīvo laiku!

Šogad bibliotēka piedāvā akciju “Otrā dzīve grāmatai”. 25. janvārī aicinājām iedzīvotājus uz bibliotēku, lai mainītos ar grāmatām. Mūsu moto: “Ja grāmata mājas bibliotēkā ir kļuvusi lieka, dāviniet tai otru dzīvi un iespēju! Varbūt, ka tieši šo grāmatu kāds ļoti vēlas iegūt savam grāmatu plauktam!”  Grāmatu maiņas iespēju piedāvāsim katra mēneša pēdējā sestdienā. Tātad gaidām bibliotēkā 29. februārī, kad atkal tiks atklāta maiņas grāmatu ekspozīcija. Neļausim vērtīgām grāmatām nonākt makulatūrā!

No 27. – 29. janvārim rīkojām Jauno grāmatu dienas, aicinot lasītājus iepazīties un pieteikties rindā sev interesējošo grāmatu, saņemšanai uz mājām.  Janvārī bibliotēkas krājums papildināts ar 32 jaunām nozaru un daiļliteratūras grāmatām. Oriģinālliteratūras piedāvājumā ir  Ingas Gailes, Daces Rukšānes, Gundegas Repšes, Māra Bērziņa, Daces Judinas u.c.  latviešu autoru jaunākie darbi. Tāpat mūsu lasītājiem ir iespēja lasīt ārzemju autoru jaunākos tulkotos darbus, kā arī pašlaik popularitāti ieguvušos Mišelas Obamas memuārus. Ikviens atradīs sev piemērotu lasāmvielu!  

29. janvārī uz pirmo tikšanos jaunajā gadā pulcējās bibliotēkas Lasītāju klubiņš. Klubiņa dalībniekiem arī šis gads nebūs vienmuļš, jo turpināsim iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju katrā tikšanās reizē runāt par kādu literāro pērli, daloties pārdomās, redzējumā par konkrēto darbu. Šoreiz goda vieta itāļu rakstnieka Alesandro Bariko romāns “Misters Gvīns”. Grāmata ir savdabīga un aizraujoša, ko atzina arī klubiņa biedri. Saruna nebija viennozīmīga, dažādi viedokļi, dažāds vērtējums, dažāda izpratne. Patīkami, ka mūsu klubiņā iesaistījušies jauni dalībnieki un jau pirmajā tikšanās reizē aktīvi piedalījās sarunā. Nākamā tikšanās plānota 26. februārī, kad runāsim par Daces Priedes romānu “Kur sarkanas ogas auga.” Vēsturisko notikumu atainojums caurausts mīlestības stīgām – mīlestības uz savu zemi, saviem sapņiem, Dievu un cilvēku.

Gaidīsim arī Jūs Lasītāju klubiņā! Lasīsim grāmatas, kas rosina domāt, iedziļināties un izjust!

Janvāra izskaņā 30. janvārī bibliotēka sadarbībā ar senioru apvienību “Daugavas rīts” Pļaviņu novada Kultūras centrā aicināja uz tikšanos “Šrilanka – Indijas okeāna pērle”. Ceļojuma iespaidos dalījās pļaviņietis Juris Ikaunieks. Stāstījumu papildināja demonstrētās fotogrāfijas. Šrilanka - Ceilonas tēja, Budas tempļi, ziloņi, pērtiķi, garšvielu plantācijas, saule, jūra. Klausoties stāstījumu un skatoties prezentāciju, klātesošajiem bija unikāla iespēja neklātienē ceļot kopā ar Juri. Plašais apmeklējums un uzdotie jautājumi liecināja par patiesu interesi un vēlmi vairāk uzzināt ko jaunu. Klātesošie novēlēja Jurim doties vēl kādā ceļojumā, lai varētu atkal dzirdēt jaunus, interesantus, piedzīvojumiem bagātus stāstus.

Uz tikšanos bibliotēkā februārī!

Ziņu sagatavoja: Iveta Gureviča, Pļaviņu novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre