Novadpētniecisko sarīkojumu cikls “Pļaviņu pilsētai -90”

Publicēts: 
31.01.2017 - 09:15

Pļaviņu pilsēta šogad svin 90.-to dzimšanas dienu. Lai to atzīmētu, Pļaviņu novada bibliotēka ir sagatavojusi novadpētniecisko sarīkojumu ciklu “Pļaviņu pilsētai – 90”. Visa gada garumā paredzēti 9 pasākumi, katrs no tiem veltīts vienai desmitgadei pilsētas vēsturē. Tiksimies katru mēnesi - mēneša pēdējā piektdienā, lai ieskatītos Pļaviņu pilsētas vēsturē – faktos, notikumos, atmiņās, fotogrāfijās. Nākošā tikšanās – 24. februārī.

            27. janvāra pēcpusdienā bija šī sarīkojuma cikla 1. tikšanās, kas bija veltīta pilsētas nodibināšanas pirmajai desmitgadei  no 1927. līdz 1937. gadam.  Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja "Kalna Ziedi" speciāliste Lilija Jakubenoka bija sagatavojusi ieskatu ilggadējā Pļaviņu pašvaldības vadītāja Pētera Lācīša atmiņās par pilsētas dzīvi 30.-tajos gados. Skatoties senajās liecībās varējām secināt, cik  pārsteidzoši rosīga tajos gados bija  pilsētiņas saimnieciskā un arī kultūras dzīve.

            Pļaviņu novada bibliotēkas direktores Inetas sagatavotajā prezentācijā,  ielūkojāmies 20. gadsimta trīsdesmito gadu Pļaviņu pilsētas fotogrāfijās. Cik interesanti ir atgriezties vēsturē, redzēt kādas bija ielas, mājas, cilvēki un kā ir mainījusies tagad mūsu pilsēta! Varējām pārbaudīt sevi – vai atpazīstam vietas, kuras ir redzamas senajās fotogrāfijās. Par dažām domas dalījās un raisījās diskusijas. Šis bija pirmais ieskats mūsu pilsētas vēsturē. Un to turpināsim arī tālāk, lai ejot cauri gadiem no pilsētas dibināšanas līdz pat mūsdienām, iepazītu labāk mūsu pilsētu.

Ieskats sarīkojumā fotogrāfijās bibliotēkas lapā draugiem.lv

Ziņu sagatavoja: Vita Silvestrova, Pļaviņu novada bibliotēka