Novembris bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
03.12.2018 - 14:45

Aizvadīts šajā gadā tik nozīmīgais Latvijas simtgades mēnesis. Arī bērnu bibliotēkā mēs atsaucāmies uz šo lielo notikumu gan ar izstādi, gan svētku sarīkojumu. Mazajiem lasītājiem svētku laikā notika kopīgi sagatavots koncerts ar prezentācijas skatīšanos un nelielu cienastu, bet pēc koncerta visi interesenti varēja palikt uz filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Tā mēs kopā ar mazajiem lasītājiem vēlreiz izbaudījām svētku sajūtas.

Novembris Latvijas bibliotēkās tradicionāli ir Ziemeļvalstu bibliotēku mēnesis. Arī šogad mums notika gan rīta stundas lasījumi mazajiem, gan krēslas stunda lielākiem bērniem. Šī gada tēma – varoņi Ziemeļvalstīs. Un Eiropas ziemeļu daļas valstu literatūrā patiešām netrūkst gan lielu, gan mazu varoņu!

Jau iepriekšējos mēnešos bijām uzsākuši darbu projektā “Mūsu mazā bibliotēka” kopā gan ar PII “Bērziņš” vecākās un sagatavošanas grupu bērniem, gan ar Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.a un 1.b klases skolēniem. Tikai līdz šim nebija saņemtas darba burtnīcas. Taču tagad tās katram bērnam ir izdalītas un jaunajās, krāsainajās burtnīcās jau tapuši pirmie ieraksti un izpildīti pirmie uzdevumi.

Protams, turpinās arī darbs nu jau tradicionālajā un populārajā projektā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.  Pļaviņu novada ģimnāzijas 3.b klasē novadījām I. Zanderei veltītu literāru sarīkojumu un, kā parasti, bērnu klubiņā “Sprīdītis” mākslinieces – noformētājas J. Krompānes vadībā tapa gan svētku dekori, gan rudens ainavas. Vēl joprojām gaidām interesentus līdz 8 gadu vecumam, kas gribētu iemācīties spēlēt dambreti! Protams, gaidām visus lielus un mazus lasītājus pie mums ne tikai uz pasākumiem, bet arī lai lasītu grāmatas!

Antra Galiņa, bērnu bibliotēkas bibliotekāre