Par lasīšanu kopā ar suņiem bērnu bibliotēkā saņem veicināšanas balvu

Publicēts: 
13.03.2018 - 11:30

10. martā Ādažu kultūras namā notika pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli” gada noslēguma sarīkojums, kurā sumināja 2017. gadā veiksmīgāk īstenotos pašvaldību finansētos iedzīvotāju projektus. No Pļaviņu novada konkursam tika pieteikts Pļaviņu novada  bērnu bibliotēkas projekts “Mēs – Pļaviņu bērniem!”, Pļaviņu sieviešu kluba notikumi un  biedrības “Pļaviņu plāvēji” veselīga dzīvesveida un brīvā laika dažādošanas aktivitātes. Konkursā veiksmīga dalība bija projektam “Mēs – Pļaviņu bērniem!” - piešķirta veicināšanas balva. Antra Galiņa, Gunta Grandāne un Silvija Liniņa projekta ietvaros īstenoja dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt bērnos interesi par grāmatām un lasīšanu. Kanisterapija (lasīšana kopā ar suņiem) palīdzēja bērniem un jauniešiem, kuriem ir fiziski vai psiholoģiski traucējumi, vai vienkārši nav intereses par grāmatām, vairāk pievērsties lasīšanai. Projekta rezultātā Pļaviņu novada jaunā paaudze savu brīvo laiku mazāk pavadīja pie dažāda veida tehnoloģijām, veidoja mākslinieciskus darbus uz zīda, iepazinās ar bērnu dzejnieces Ineses Zanderes daiļradi, paši sagatavoja dzejas dramatizējumus, pārgājiena laikā apmeklēja rakstnieka un gleznotāja Jāņa Jaunsudrabiņa celto māju, lasīja rakstnieka grāmatas un makšķerēja zivis Pļaviņās, kā reiz to darīja Jānis Jaunsudrabiņš. Projekta ietvaros bērnu bibliotēka iegādājās arī gaismas smilšu lampas.

Paldies Pļaviņu novada domei par atbalstīto projektu 2017. gadā. Projekts saņēmis arī finansējumu tā turpinājumam 2018. gadā.

Bērnu bibliotēkas vadītāja Gunta Grandāne