Pasākums "Kā top grāmata" Vietalvas bibliotēkā

Publicēts: 
14.09.2018 - 11:45

13. septembrī Vietalvas PII “Zīļuks” notika tematiska nodarbība “Kā top grāmata”. Pasākumā piedalījās literāte Aldona Cinīte, bērnudārza audzēkņi un personāls, bibliotekārs. Pasākumu ievadīja Zorža Siksnas izpildīta dziesma "Dzimtene" par godu Latvijas simtgadei. Kopā ar bērniem rakstniece izstaigāja iemītās bērnības taciņas Kalsnavas pusē līdz nonācām pie grāmatas “Viņa augstība grāfs Dižķirbis” rakstīšanas sākuma. Šo grāmatu bērni lieliski atpazina, jo kādā no iepriekšējām tikšanās reizēm bibliotekārs ar to bērnu bija iepazīstinājis. Bērniem radās vizuāls priekšstats par to, kā top grāmata. Dzejniece lasīja arī dzejoļus no sava krājuma “Esi sveicināta, saule”. Pasākums izvērtās garš, bet bērni nejutās noguruši, jo bija interesanti klausīties autorē. Pasākumā izskaņā, klausoties Pļaviņu himnu, atsveicinājāmies no rakstnieces līdz nākošai reizei. Literāte atvadījās ar vārdiem: "Kad jums būs desmit gadi, tad pastāstīšu vairāk…"

Paldies pasākuma apmeklētājiem un bērnudārza darbiniekiem par sniegto atbalstu pasākuma organizēšanā.

Jānis Usāns