Pasaules talkas dienā Pļaviņu novadā tiek stādīti Laimes koki

Publicēts: 
21.09.2020 - 16:45

Pasaules talkas ietvaros ikviens tika aicināts piedalīties akcijā “Laimes koki” un, rūpējoties par vidi, iestādīt koku pašvaldības teritorijā vai privātīpašumā. Akcijas ietvaros ikvienam iedzīvotājam bija iespēja pievienoties un pie Pļaviņu atklātā peldbaseina teritorijā iestādīt līdzi atnesto priedes stādu, savukārt Pļaviņu novada pašvaldības darbinieki stādīja bērzus Rīgas ielā 1a, Pļaviņās. Pļaviņu novada ģimnāzijas Ekoskola “izdaiļoja” Pļaviņu atklātā peldbaseina teritoriju, stādot košumkrūmus. Ekoskolas jauniešu vēlējums Latvijas nākotnei: “Tikai kopā - roku - rokā, mēs varam veidot zaļu, cilvēkiem un dabai draudzīgu dzīves vidi. Novēlam ikvienam Latvijas iedzīvotājam veidot un īstenot aktīvu attieksmi un pieņemt atbildīgus lēmumus par vides uzlabošanu zaļajā Latvijā!”

Koku stādīšanas akcijā iesaistījās arī paši mazākie un kopīgi iestādīja kociņus pirmsskolas izglītības iestāžu teritorijā. Pie Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” tika iestādīts peonijas stāds, pie filiāles “Bērziņš” tika iestādīts ozols, taču filiāles “Zīļuks” teritorijā - pīlādzis. Par dalību akcijā stāsta Aiga Čepule, pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” filiāles “Zīļuks” vadītājas vietniece: “Veicinot atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu, uzsākot jaunu darba nedēļu, pirmdien, 21. septembrī, bērnudārza pagalmā tika iestādīts koks. Šoreiz kopīgi iestādījām skolotājas Ingrīdas sarūpēto pīlādzi, lai tas mums nes gan laimi, gan svētību.”

Akcijai pievienojās arī Klintaines pagasta vokālais ansamblis “Dzirnas”, pieredzē dalās ansambļa dalībniece Silga Stučka: “Kad “Dzirnu” iknedēļas mēģinājumā “dzimst” ideja par piedalīšanos Laimes koku stādīšanas akcijā un viss tās īstenošanai nepieciešamais ir sagādāts, tad, dziesmai skanot, līdz ar tumsiņas iestāšanos iepretim Klintaines pagasta pārvaldes un Klintaines pagasta bibliotēkas ēkai tiek iestādīts Quercus rubra jeb Kanādas ozols. Lai Latvijai ozola varenība un dziesmas skan “pār deviņi novadiņi”! ”

Turpmāk Draudzības parka apmeklētājus priecēs arī seši ozoli, kurus parkā iestādīja Pļaviņu novada domes Labiekārtošanas dienesta kolektīvs. Dienesta vadītāja Alda Zenfa stāsta, ka ozoli iestādīti pa pāriem (divi pāri sarkanie ozoli un viens pāris parastie ozoli) ar īpašu simbolisku nozīmi, kas sasaucas arī ar paša paraka nosaukumu - draudzību. Vairāki jaunlaulāto pāri Draudzības parkā ir mijuši gredzenus, uzsākot kopīgu dzīves ceļa gājumu. Labiekārtošanas dienests ozolus iestādījuši ar skaistu vēlējumu: “Par laimi, draudzību, mīlestību, ilgtspējīgu parka, pilsētas, novada un Latvijas attīstību!”

Paldies visiem, kuri piedalījās šajā akcijā gan individuāli, gan arī kopā ar kolektīvu vai iestādi!

Jana Juste,

sabiedrisko attiecību speciāliste