Pašvaldības policija atgādina

04.11.2019 - 18:00

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Pļaviņu novada pašvaldības policijā no iedzīvotājiem saņemta informācija par klaiņojošiem meža dzīvniekiem Pļaviņu pilsētā.

Atgādinām, lai nepiesaistītu meža dzīvnieku, lūgums iedzīvotājiem to nebarot, komposta kaudzēs neizmest pārtikas atkritumus, mājdzīvnieku barošanas vietas uzturēt tīrībā. Nekādā veidā nekontaktēt ar dzīvnieku un tam netuvoties.

Šī gada oktobra mēnesī Pļaviņās, Daugavas ielā, ārpus gājēju pārejas uz braucamās daļas tika notrieks jaunietis. Patiesie apstākļi tiek izmeklēti Valsts policijā. Tas ir skumji, ka jaunieši tik nevērīgi izturas pret savu dzīvību un šajā vecumā neizvērtē darbību sekas. Izdariet secinājumus!

NARKOTIKAS

(veids)

REIBUMS

PĀRDOZĒŠANA

ABSTIENCE

(paģiras)

CITAS PAZĪMES

Heroīns, morfijs, opijs, magoņu salmi vai to ekstrats

Eiforija, miegainība, lēna elpošana. Sašaurinātas acu zīlītes, lēns pulss.

Lēna, sekla elpošana, sausa āda, krampji, bezsamaņa.

Spīdošas acis, asarošana, iesnas. Sāpes muskuļos, caureja, svīšana, nemiers, bezmiegs.

Adatas, šļirces, dūrienu pēdas vēnās. Šķīdums (tumšs), sasmalcinātas magones, balts pulveris.

LSD

Traucēta laika un telpas uztvere. Apjukums. Redzes halucinācijas vai ilūzijas, histēriski smiekli.

Nesakarīga runa un neadekvāta uzvedība, panika, uzbudinājums, aukstas roku un kāju pēdas.

Nav konstatēti.

Mazi ornamenti, krāsaini papīra gabaliņi, dzēšlapas, cukura graudiņi.

Marihuāna, hašišs, canabiss

Jautrība, eiforija, runīgums, muļķošanās, paātrināta elpošana, koordinācijas traucējumi, pastiprināta apetīte, seksualitāte, uzbudinājums.

Neadekvāta uzvedība, uztveres traucējumi, murgi.

Motivācijas zudums, depresija, miega traucējumi, apetītes samazināšanās, sirdsklauves.

Gruzdošu lapu, degošas auklas smaka, brūnganzaļi kamolīši, sasmalcināta zālīte, cigarešu papīri.

Barbituriāti, trankvilizātori

Miegainība, neskaidra valoda, kustību traucējumi, nedroša gaita, reibums, apdullums.

Sekla elpošana, auksta, mikla āda, vājš pulss, apziņas traucējumi vai bezsamaņa.

Nemiers, bezmiegs, trīce, depresija, lauzošas sāpes locītavās, krampji.

Tabletes, dražejas, iesaiņojumi, pulveri, ampulas.

Kokaīns, amfetamīni, efedrons

Možums, uzbudinājums, eiforija, ātra valoda, paātrināts pulss, paaugstināts asinsspiediens.

Sausas lūpas, apetītes zudums, bezmiegs, paaugstināta temperatūra, satraukums, bailes, krampji.

Apātija, depresija, miegainība, viegla uzbudināmība, novājēšana.

Adatas, šļirces, tabletes, balts pulveris, ampulas, dūrienu pēdas vēnās.

Līmes, šķīdinātāji, aerosoli, benzīns u.c.

Izskats līdzīgs kā alkohola lietošanas gadījumā, miegainība, maskveida seja. No mutes un apģērba šķīdinātāja smaka. Sarkanas acis.

Apdullums, uztveres traucējumi, halucinācijas. Plaušu, smadzeņu un aknu bojājumi.

Depresija, trīce, svīšana, klepus, bezmiegs.

Aerosoli, līmes tūbiņas, polietilēna maisiņi, apģērbi ar šķīdinātāja smaku.

Lai ar šeit sniegts iespējamo narkotiku lietošanas pazīmju uzskaitījums, diagnozi var noteikt tikai pieredzējis speciālists, tādēļ konstatējot atsevišķas pazīmes, nebūtu tūlīt jāizdara viennozīmīgi secinājumi, bet gan jāgriežas pēc padoma pie šīs jomas profesionāļiem.

Narkotisko, psihotropo un tabakas izstrādājumu aprites likumu neievērošanai ir smagas sekas. Tiek piemēroti bargi naudas sodi un smagākos gadījumos iestājas kriminālatbildība. Viens neapdomīgs solis un nožēlot nāksies visu atlikušo mūžu.

Pļaviņu novada pašvaldības policijas vārdā sveicu novada iedzīvotājus Lāčplēša dienā un gaidāmajos Valsts svētkos, novēlu veselību, spēku un izturību ikdienas gaitās. Rūpējaties par saviem bērniem, izglītojiet viņus, jo bērni ir mūsu nākotne un mūsu spogulis. Jo stiprāki mēs būsim, jo stiprāki būs mūsu bērni.

Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšnieks Ainis Liepiņš