Pašvaldības policija informē par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 3. decembrī

Publicēts: 
01.12.2017 - 08:45

Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka, pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 3. decembrī (svētdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

Decembra pirmā svētdiena saskaņā ar likumu Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām ir pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 405 „Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi” nosaka, ka Latvijas valsts karogu paceļ ne vēlāk kā plkst. 9.00 un nolaiž ne agrāk kā plkst. 21.00.

Lūdzu ņemt vērā, ka karogam sēru noformējumā ir sekojošas prasības – melnas krāsas lentei ir jābūt piestiprinātai pie karoga kāta un lentes platums ir 1/20 no karoga platuma savukārt garums atbilst karoga platumam. Sēru lente nedrīkst būt saplīsusi, izirusi, nepiemērota auduma (jābūt melna, necaurspīdīga auduma).

Zane Grīnberga, Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšniece