Pašvaldības policija informē par stārķi Zviedru skansts estrādē

Publicēts: 
08.01.2018 - 11:30

Pļaviņu novada pašvaldības policija saņem iedzīvotāju zvanus par stārķi, kurš ir apmeties Zviedru skansts estrādē. Policija norādīto vietu ir apsekojusi un konstatējusi, ka stārķis nav ievainots, kā arī brīvi pārvietojas, lido.

Policija sazinājās ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības un dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” pārstāvjiem, kuri paskaidroja, ka satraukumam nav pamata. Šogad ziņas par stārķiem, kuri neizvēlas migrēt uz ziemošanas vietām, bet paliek tepat Latvijā, tiek saņemtas katru dienu. Ziemošanai Latvijā paliek spēcīgākie nevis vārgākie putni, un martā tie meklēs labākās ligzdošanas vietas.

Daži iedzīvotāji ierosināja stārķi iemidzināt. Ņemot vērā, ka stārķis nav ievainots, nav nekāda pamata to darīt. Stārķus nedrīkst barot, jo viņi ir spējīgi atrast barību arī šādos laikapstākļos.

Bija cilvēki, kuri ierosināja stārķi ņemt pie sevis uz šķūni. To darīt nekādā gadījumā nevajag, jo tad stārķis tiek izņemts no savas dabiskās vides.

 

Zane Grīnberga, Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšniece