Pašvaldību vēlēšanas 2021

31.05.2021 - 10:45

No 1. jūlija Aizkraukles novadu veidos seši pašreizējie – Aizkraukles, Pļaviņu, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, un Skrīveru novadi.

Jaunveidojamā Aizkraukles novada balsstiesīgie iedzīvotāji ievēlēs jaunā novada pašvaldības domi 19 deputātu sastāvā.

Informācija par deputātu kandidātiem pieejama šeit: https://pv2021.cvk.lv/pub/aizkraukles-novads/kandidatu-saraksti

Kad varēs balsot?

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā 5. jūnijā būs no plkst. 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš.

Iepriekšējā balsošana notiks:

– pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;

– ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 16.00;

– piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Vēlētāju reģistrs

Šajās vēlēšanās pirmo reizi tiks izmantots tiešsaistes vēlētāju reģistrs vēlēšanu iecirkņos, kas vēlētājiem ļaus balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī.

Aizkraukles novada vēlēšanu iecirkņi.

Balsošana savā atrašanās vietā

Vēlētāji, kuriem veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.

! Lai balsotu atrašanās vietā, vēlētājam jāatrodas tā vēlēšanu apgabala teritorijā, kura vēlētāju sarakstā vēlētājs ir reģistrēts.

Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī:

- vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19,

slimojošu personu aprūpētāji, ja viņi attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāji un balsošanas brīdī atrodas aprūpējamā dzīvesvietā.

aizdomās turētās, apsūdzētās un tiesājamās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja atrodas apcietinājumā sava vēlēšanu apgabala teritorijā. (Vēlētājam, kurš vēlas balsot ieslodzījuma vietā, iesniegums jāiesniedz Ieslodzījumu vietas administrācijai ne vēlāk kā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas)

Kā pieteikties?

1. Jāuzraksta iesniegums.

2. Vēlēšanu nedēļā, no 31. maija līdz 5. jūnija plkst.12.00*, iesniegums jānogādā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

• Nogādāt pieteikumu vēlēšanu iecirknī var jebkura vēlētāja uzticības persona.
  • Uzticības persona var arī aizpildīt un iesniegt pieteikumu vēlētāja vārdā.

3. Iesnieguma var nosūtīt arī sava vēlēšanu apgabala pašvaldības vēlēšanu komisijai e-pastā.

Kontaktinformācija balsošanas atrašanās vietā pieteikšanai 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās

*Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā vēlēšanu dienā var arī pēc plkst. 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, plkst. 20.00.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu nedēļā, kad var iesniegt pieteikumu balsošanai atrašanās vietā:

• pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;
  • otrdien, 1. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00 (tikai iesniegumu pieņemšana, iepriekšējā balsošana nenotiek);
  • trešdien, 2. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00 (tikai iesniegumu pieņemšana, iepriekšējā balsošana nenotiek);
  • ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz  16.00;
  • piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Vairāk informācijas: https://www.plavinunovads.lv/lv/sabiedriba/pasvaldibu-velesanas

www.cvk.lv