Patriotiskā ekspozīcija „Latvijas armija Pļaviņās 20. gs.”

Publicēts: 
29.07.2020 - 14:15

Pļaviņu novada iedzīvotāji un viesi tiek aicināti apmeklēt ekspozīciju „Latvijas armija Pļaviņās 20. gs.”. Ēkai Pļaviņās, Odzienas ielā 2, ir sena vēsture – no laika, kad Stukmaņu lieltirgotājs Hugo Apeltofts tajā uzsāka aktīvu saimniecisko darbību, tādējādi veicinādams Pļaviņu pilsētas attīstību, līdz brīdim, kad Brīvības cīņu jeb Neatkarības kara laikā šeit tika izveidots Latvijas Austrumu frontes štābs. 1919. gadā tieši no Pļaviņām tika vadīta Latvijas armijas vienību darbība pret Sarkano armiju Latgalē.

Tagad pie kādreizējā štāba ēkas atrodas piemiņas stēla, kas veltīta 15 Pļaviņu novadā dzimušajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, bet telpās izveidota ekspozīcija „Latvijas armija Pļaviņās 20. gs.”, kura stāsta par notikumiem Brīvības cīņu laikā, Latvijas armijas 3. Latgales divīzijas štāba darbību Pļaviņās, kā arī sniedz ieskatu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzīves stāstos.

 

Ekskurijas ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot: 28442692.

Piedāvā arī surdotulkojumu.

Odzienas iela 2A, Pļaviņas.

 

Tūrisma attīstības speciāliste

 Līva Kotina