Pavasara aktivitātes Pļaviņu novada bibliotēkā

Publicēts: 
01.04.2019 - 15:15

Aizvadīta pirmā pavasara nedēļa. Pavasaris šogad pavisam untumains – te iepriecina ar sildošiem saules stariem, te jau pēc brīža pārsteidz ar prāvu sniega kārtu. Tomēr daba ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt ar savu varēšanu.

Arī Pļaviņu novada bibliotēkā aizvadītā pavasarīgā nedēļa ir bijusi gana darbīga un notikumiem bagāta. Kā katru gadu, aicinām bibliotēkas apmeklētājus piedalīties balsojumā “Latvijas gada monēta 2018”. Ikviens var izteikt savu viedokli, kura no 2018. gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Savu izvēli vēl var izdarīt līdz 7. aprīlim portālā "Delfi.lv": https://www.delfi.lv/latvijas-gada-moneta-2018/. Balsojot un reģistrējoties, piedalīsieties arī izlozē un, iespējams, laimēsiet kādu no 2018. gadā izlaistajām kolekcijas monētām (aptaujas balvu fondā ir 15 monētu). Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja arī pārbaudīt zināšanas un uzzināt ko jaunu erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” vietnē www.letonika.lv/spele.

28. martā uz ikmēneša tikšanos pulcējās Lasītāju klubiņa dalībnieki, lai diskutētu par britu rakstnieka Mika Koljera ļoti savdabīgo grāmatu “Iz Baltikas”. Autors grāmatā apraksta nenotikušu ceļojumu pa Baltijas valstīm 1778. gadā. Tomēr lasītājs var ielūkoties tālā vēsturē kopā ar grāmatas varoņiem apceļojot Kurlandi, Livoniju un Igauniju. Klubiņa dalībniekus uzrunāja piedāvātais autora skatījums, radot debates un meklējot paralēles mūsdienās.

Savukārt 29. martā “Digitālās nedēļas 2019” ietvaros bibliotēka piedāvāja pasākumu “Dari digitāli”. Klātesošos Swedbank klientu konsultante iepazīstināja ar bankas piedāvājumiem, jauninājumiem, iespējām. Apmeklētāji rada atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, varēja saņemt individuālas konsultācijas. Pasākuma apmeklētāji atzinīgi novērtēja tikšanos.

Martā pēdējā nedēļā bibliotēkas krājumu papildināja jaunu grāmatu kopa, ar kurām klātienē varēja iepazīties Jauno grāmatu dienās no 28. marta līdz 1. aprīlim, piesakoties uz interesējošo izdevumu. Ar jaunajām grāmatām var iepazīties, apmeklējot bibliotēkas lapas sociālajos tīklos.

Ir sācies jauns mēnesis ar jaunām aktivitātēm un piedāvājumiem. Vēl arvien varat pieteikties bezmaksas dambretes nodarbībām pieaugušajiem, kuras vadīs dambretes entuziasts Herberts Millers. Viņa vadībā Pļaviņu novada bērnu un jauniešu komanda jau ir piedalījusies sacensībās, gūstot pieredzi un panākumus. Pirmā nodarbība notiks 6. aprīlī, plkst. 10.30.

27. aprīlī notiks Pļaviņu novada Grāmatu svētki. Pie mums ciemosies rakstniece Andra Manfelde, Latvijas rakstnieku Savienības laikraksta “Konteksts” pārstāvji un literāti. Tiks sumināti Pļaviņu novada dižlasītāji. Mazajiem pasākuma apmeklētājiem varēs darboties radošajās darbnīcās, lasīt kopā ar suņiem. Arī kādu jaunu grāmatu nopirkt, jo Pļaviņās viesosies arī grāmatu tirgotāji.   Programma būs bagātīga un interesanta!

Mēs strādājam, lai Jums būtu interesanti! Tāpēc laipni aicināti un gaidīti bibliotēkā!

 

Ziņu sagatavoja:

Iveta Gureviča, vecākā bibliotekāre

Pļaviņu novada bibliotēka