PII “Bērziņš” izveidota multifunkcionāla nojume, kurā iespējams apgūt dažādas prasmes un iemaņas brīvā dabā

Publicēts: 
28.07.2020 - 13:00

Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestādes "Jumītis" filiālē "Bērziņš" izveidota jauna un mūsdienīga multifunkcionāla nojume, kurā bērniem no 4 – 7 gadu vecumam iespējams brīvā dabā apgūt dažādas prasmes un iemaņas. Nojume uzstādīta atbilstoši jaunajai kompetenču pieejā balstītajai sistēmai, kur mācību process tiek organizēts integrētās rotaļnodarbībās. Šeit bēriem iespējams brīvi darboties un apgūt visas mācību jomas. Gan savā starpā, gan kopā ar audzinātāju bērni izspēlē lomu un sižeta rotaļas, apgūst burtus un ciparus, mācās pazīt pulksteni, skaitīt un rēķināt, kā arī izmato pārējās iespējas, kas pieejamas multifunkcionālajā nojumē, tostarp zīmēt un rakstīt uz tāfeles sienas, spēlēt mūzikas instrumentus un fiziski izkustēties.

Nojume pilnībā tika pabeigta 17. jūlijā un to ir uzstādījis uzņēmums SIA “Jūrmalas Mežaparki”, izmantojot kvalitatīvus un bērniem “draudzīgus” materiālus. Domājot par bērnu drošību un komfortu, nojumes pamatu veido gumijas segums, kā arī zem jumta bērniem iespējams paslēpties no tiešās saules iedarbības un aktivitātes netraucē nokrišņi.

Šī multifunkcionālā nojume ir uzstādīta pateicoties pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietnieces Līgas Ostrovskas iniciatīvai un tā tapusi budžeta ietvaros par pašvaldības līdzekļiem. Līga Ostrovska stāsta, ka bērniem multifunkcionālā nojume ļoti patīk un viņi tajā labprāt pavada laiku.

Drīzumā arī tiks pabeigts rotaļu laukums, kas paredzēts bērniem no 4 gadu vecuma. Tas tapis Pļaviņu novada pašvaldības finansēto projektu konkursa ietvaros, kurā projekta iesniedzējs (bērnu vecāki) nodrošina līdzfinansējumu 10 % apmērā. Arī turpmākai pirmsskolas teritorijas labiekārtošanai un atbilstoša mācību satura pieejamībai plāni un ieceres ir, taču to realizācija būs atkarīga no finansiālajām iespējām.

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Jana Juste,

sabiedrisko attiecību speciāliste