Pirmsskolas izglītības iestāžu sveiciens Valsts svētkos

Publicēts: 
17.11.2020 - 15:45

“Mana zeme ir taureņa spārns-
Krāsaina, krāsaina
Mana zeme ir putna spārns-
Dažāda, dažāda.”
                      /M. Laukmane/

Svētki! Mums svētki nozīmē to, ka mēs kopā darām ko īpašu - citādi nekā ikdienā.

Sagaidot Latvijas 102. dzimšanas dienu, 17. novembra rītā PII “Jumītis” filiāles "Bērziņš" bērni pulcējās rotaļu laukumā, lai noskaidrotu, kurš Latvijas novads ir visskaistākais, jo šādu jautājumu bērniem svētkos uzdeva Pelīte, Bitīte, Gailis un Kaziņa. Katrs no viņiem cildināja savu dzimto novadu uzsverot, ka tas ir pats skaistākais. Laika gaitā bērniem izdevās draugus pārliecināt, ka tikai kopā šie četri novadi ir vareni un veido mūsu mīļās mājas - mūsu Latviju.

Spītējot nepastāvīgiem laika apstākļiem, bērniem izdevās padejot, parotaļāties un noskatīties krāšņu salūtu par godu Latvijai.

Svecīšu liesmiņām plīvojot, PII “Jumītis” filiāles “Zīļuks” bērni pacilātā noskaņojumā, svinīgi tērpušies, 17. novembra rītā sveica Latviju dzimšanas dienā. Tāda zeme mums ir tikai viena, tādēļ mēs tai veltījām skaistākos vārdus dziesmās un dzejoļos. Ar lepnumu sirdī vērojām video par mūsu mazo, bet bagāto un krāšņo Latviju.

Pēc svinīgā pasākuma mielojāmies ar pašu gatavoto dzimšanas dienas kūku, kura šoreiz bija īpaši garda.

PII “Jumītis” šis rīts iesākās ar svinīgi un skaisti klātu brokastu galdu. Bērni svētku gaidīšanas prieku izrakstīja latvju rakstos, izskandināja tautas dziesmās un izdimdināja deju soļos. Godinot Latviju, dziedājām valsts himnu un vēlējām Saules mūžu Latvijai. Apgūstot zināšanas par Latviju - kultūru, tradīcijām, valsts simboliem - un, plānojot svētkus, rūpējāmies, lai bērniem būtu prieks un viņi būtu lepni par to, ka svin Latvijas dzimšanas dienu.

Video sveicienus svētkos sūta PII “Jumītis” bērni un kolektīvs.

“Daudz laimes Tev, Latvija!” vēl Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestādes.

PII metodiķe Dace Niedra