Pļaviņām 90. Otrā diena - Brīvdabas kino vakars

Publicēts: 
27.06.2017 - 09:30

28. jūnijs būs otrā Pļaviņu 90 gadu svinību diena. Svētku dalībnieki 23:00 aicināti uz Brīvdabas kino vakaru. Filmu vakaram izraudzīti divi latviešu kinodarbi: animācijas filma-mūzikls „Pavasaris Vārnu ielā” un jaunā latviešu filma „Svingeri”. Seanss notiks Daugavas ielas 50 pagalmā. Skatītāji aicināti ņemt līdzi pledus, lietusmēteļus un pārnēsājamās sēdvietas. Siltai un mājīgai vakara gaisotnei ikviens tiks cienāts ar Pļaviņu pļavu tēju.

Brīvdabas kino vakars sāksies ar pirmo latviešu animācijas mūziklu “Pavasaris Vārnu ielā”. Tas veidots pēc Jāņa Grīziņa romāna “Vārnu ielas republika” motīviem kā muzikāls stāsts par mīlestību, bērnību, varonību un piedošanu. Multfilma nominēta prestižajai “Lielā Kristapa” balvai un saņēmusi starptautisku atzinību un balvas. To veidojuši: režisors Edmunds Jansons, scenārija un dziesmu tekstu autore Inga Ābele, mākslinieki Ilva Kļaviņa, Mārtiņš Dūmiņš un Reinis Pētersons, komponisti Ingus Baušķenieks un Egons Šubrovskis (Hospitāļu iela), galvenais animators – Mārtiņš Dūmiņš. Ieskats “Pavasaris Vārnu ielā” fragmentos:

https://www.youtube.com/watch?v=N7qotMoe3js.

Kinovakars turpināsies ar pašmāju filmu “Svingeri”. Režisors Andrejs Ēķis radījis vieglu komēdiju par attiecību tēmu. Lomas tajā spēlē Latvijā labi zināmi aktieri: Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Jānis Jubalts, Elīna Vāne, Ģirts Ķesteris, Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs. “Svingeri” ir šobrīd viena no visvairāk izrādītajām filmām pilsētu brīvdabas kino. Fragments no filmas:

https://www.youtube.com/watch?v=NA7IQTokBc4.

Brīvdabas kino šobrīd piedzīvo lielu popularitāti un ir izplatīts Latvijas vasaras vakaru baudīšanas veids daudzās pilsētās.

Ieeja visos Pļaviņu deviņdesmitgades pasākumos bez maksas.

 
Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Pļaviņu novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29355624