“Pļaviņām 90” sākas Gostiņos

Publicēts: 
26.06.2017 - 11:30

27. jūnijā sākas Pļaviņu 90 gadu jubilejai veltītā svētku nedēļa.

Pirmā no dienām veltīta Gostiņiem. Gostiņi ir Pļaviņu pilsētas daļa, kas vecāka par Pļaviņām un savulaik bijusi patstāvīga pilsēta. Gostiņi var lepoties ar daudzajiem tiem  piešķirtajiem oficiālajiem un neoficiālajiem nosaukumiem: Evesthofa, Evestmunde, Gosnēni, Dankeru miests, Dankeri, Dankere, Glazmanka, Trentelberģe, Trentelberga, Trentelfūrs, Zarnu miests un Žīdu miests. Tā bijusi nozīmīga tirdzniecības un amatnieku pilsēta un ebreju apmešanās vieta. Tieši tāpēc Pļaviņu svētki aizsākas Gostiņos.

Plkst. 18:30 Gostiņu kultūrvēsturiskajā parkā notiks informatīvā stenda atklāšana. Tas veltīts Gostiņu vēsturei, gostiņiešu atmiņām un saturiski bagātinās jau esošo stendu klāstu, tādējādi veidojot savdabīgu un izzinošu vēstures taku. Vakars turpināsies ar Rīgas Ebreju biedrības kultūras programmu. Skatītājiem lūgums ņemt līdzi pārnēsājamās sēdvietas.

Savukārt kā tilts, kas savienos atmiņas ar mūsdienām, plkst. 21:30 Gostiņu stadionā sāksies nakts futbols “Vienos vārtos”.

Par spēles dalībnieku var kļūt ikviens – jauns vai ne tik jauns, vīrietis vai sieviete, bērns vai pieaugušais. Spēlētājiem tiks piedāvāts izmēģināt savas prasmes futbola soda sitienos. Spēles gaitā atvirzot futbola vārtus (1x1 m) aizvien tālāk un tālāk, tiks noteiks soda sitienu čempions. Balvas un diplomus saņems veiksmīgākie un rezultatīvākie vārtu guvēji. Aicināti futbola draugi un līdzjutēji.

Gostiņu pasākumos būs iegādājami Pļaviņu suvenīri.

Visu gadu Gostiņiem veltītas izstādes skatāmas Gostiņu bibliotēkā. Izstādēs izmantots bibliotēkas krājums, vecākās pilsētas daļas fotogrāfijas, Gostiņu skolas albumi, tautas daiļamata meistares Ainas Striķes Lielvārdes jostas un iedzīvotāju atmiņu stāsti. Jūnijā aplūkojama izstāde "Ar saknēm Gostiņos", kurā eksponēti materiāli par tiem cilvēkiem, kuri miestu darījuši nozīmīgu: Velta Toropina, Julieta Rumberga, Pēteris Luste, Minna Spaginska, Emīlija Spēlmane, Andis Zālītis un vēl, un vēl. Atmiņas raisa atmiņas, sarunas pulcē klausītājus un svētki kļūst par vēl vienu atskaites punktu pilsētas dzīves plūdumā.  

Uz tikšanos Pļaviņu pilsētas 90 gadu jubilejas pasākumos!

 

Informāciju apkopoja:
Sanita Kitajeva
Pļaviņu novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29355624