Pļaviņās aizvadīts Latvijas Pauerliftinga federācijas organizētais Latvijas čempionāts spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu

Publicēts: 
25.06.2020 - 10:30

 

120 sportisti no 21 sporta kluba pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām piedalījās Latvijas Pauerliftinga federācijas organizētajā Latvijas čempionātā spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu, kas norisinājās 20. jūnijā, Pļaviņās. Iespaidīgais dalībnieku skaits un jaunuzstādītie rekordi kārtējo reizi apliecināja, ka šī ir viena no populārākajām smagatlētikas disciplīnām. Sacensības aizritēja patīkamā un draudzīgā gaisotnē, un visus vienoja sportiskais gars.

Šajās sacensībās sportisti pārbauda savu spēka izturību, spiežot svaru stieni pēc iespējas vairāk reižu. Stieņa smagums vīriešiem ir sava personīgā svara apmērā, bet sievietēm - puse no sava svara.

Pavasarī ieviestās korekcijas sportistu treniņos, kā arī karstais laiks neliedza sešiem atlētiem parūpēties par jauniem Latvijas rekordiem. Jauniešu grupā Aivis Plociņš (Krāslava, svara kategorija 83 kg) svaru stieni uzspieda 36 reizes. Seniori 1 grupā Sergejs Cviguns (Vecumnieki, svara kategorija 74kg) svaru stieni uzspieda 39 reizes. Seniori 3 grupā Sergejs Burilovs (Bauska, svara kategorijā 93kg) svaru stieni uzspieda 16 reizes. Seniori 3 grupā Dainis Reinholds (Aizkraukle, svara kategorija +120kg) svaru stieni uzspieda 10 reizes. Arī dāmas parūpējās par jauniem Latvijas rekordiem. Sieviešu open grupā Anita Ļebedeva (“Arkan Sport”) svarā līdz 72kg svaru stieni uzspieda 61 reizi. Seniores 1 grupā Natālija Lapuha (Aizkraukle) svarā līdz 63kg svaru stieni uzspieda 42 reizes.

Absolūti labākos rezultātus sieviešu grupā uzrādīja Anita Ļebedeva (“Arkan Sport”), kura 35 kg smagu svaru stieni uzspieda 61 reizi un juniors Mihails Rapoports (“Aizkraukles SC”), kurš 80 kg smagu svaru stieni uzspieda 48 reizes. Jāpiemin arī absolūti labākais Seniori 1 grupā Sergejs Cviguns (Vecumnieki), kurš 71kg smagu svaru stieni uzspieda 39 reizes. Seniori 2 grupā absolūti labākais Uldis Veliks (sporta klubs “Rembate”), kurš 92 kg smagu svaru stieni uzspieda 32 reizes. Seniori 3 grupā par absolūti labāko kļuva Ainārs Leimanis (SP Valmiera), kurš 75kg smagu svaru stieni uzspieda 24 reizes. Vīriešu grupā absolūti labākais - Raimonds Liepiņš (“Legacy”). Viņš 91kg svaru stieni uzspieda 36 reizes. Jauniešu grupā izcēlās, un par absolūti spēcīgāko tika atzīts Aivis Plociņš (Krāslava), kurš 77kg uzspieda 36 reizes.

Komandu vērtējumā Latvijas ieskaitē triumfēja sporta klubs “Valmiera”, tai seko – sporta klubs “Bauska” un Lietuvas klubs “Partinis Gym”, Baltijas ieskaitē, apvienojoties 3 komandām, labākie bija lietuvieši.

Sacensībās ne visiem izdevās piemēroties šī gada jaunieviestajai prasībai – obligāti startēt pieteiktajā svara kategorijā, savukārt priecēja sportistu labais tehniskais izpildījums jeb ieskaitīto atkārtojumu īpatsvars. Daudziem sportistiem izdevās uzstādīt arī personīgos rekordus. Pēc sava starta tie, kuri vēlējās, varēja pārbaudīt savus spēkus citās sporta stafetēs, par ko bija parūpējušies sacensību organizatori.

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija kopā ar SIA “Stiprs un Vesels”. Sacensības atbalstīja Pļaviņu novada pašvaldība.

Pasākumu finansē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija. Pasākumu līdzfinansē Pļaviņu novada pašvaldība.

 

Informāciju sagatavoja

Inita Savicka
sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija