Pļaviņās Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Publicēts: 
09.10.2019 - 16:45

Pļaviņās no 14. līdz 18. oktobrim norisināsies ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiks aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kurās tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

15. oktobrī Pļaviņu novada ģimnāzijā notiks 8. - 12. klašu skolēnu tikšanās ar Pļaviņu novada uzņēmējiem un Pļaviņu novada domes uzņēmējdarbības attīstības speciālisti. Pasākumā skolēnus iepazīstinās ar veiksmīgām biznesa idejām, šķēršļiem, panākumiem, izaicinājumiem uzņēmuma vadīšanā un iespējamajām nākotnes profesijām, kā arī motivēs skolēnus pēc profesionālās un augstākās izglītības iegūšanas atgriezties Pļaviņu novadā un realizēt inovatīvas, drosmīgas biznesa idejas, radot jaunas darbavietas novada iedzīvotājiem.

17. oktobrī Pļaviņu novada ģimnāzijas 7. klašu skolēniem notiks personīgās izaugsmes trenera vadīta nodarbība par sevis izzināšanu, par to, kā izvirzīt savus karjeras mērķus un sasniegt tos, kā mācības skolā saistās ar profesionāļa karjeru nākotnē, kādas karjeras vadības prasmes ir iespējams apgūt un pilnveidot mācību procesā, brīvajā laikā, ģimenes ietvaros.

18. oktobrī Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. - 4. klašu skolēni piedalīsies pasākumā, kurā dažādu profesiju pārstāvji vadīs darba stacijas, lai iepazīstinātu skolēnus ar friziera, policista, ārsta, šuvēja, fotogrāfa, bibliotekāra un mūziķa profesijām un galvenajiem darba pienākumiem.

Karjeras nedēļas laikā klašu stundas tiks veltītas karjeras atbalstam.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumus organizē 83 Latvijas pilsētas un novadi. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

 

Informāciju sagatavoja:
Ingrīda Bērziņa,
Pļaviņu novada ģimnāzijas pedagogs karjeras konsultants
Mob. tālr.: (+371) 26458034
E-pasts: ingrida.berzina@png.edu.lv