Pļaviņās turpinās Kamermūzikas dienu koncerti

Publicēts: 
08.10.2019 - 11:45

Ikgadējās Kamermūzikas dienas Pļaviņās notiek jau septīto gadu. Šogad tās ieskandinājām 1. oktobrī - Starptautiskajā mūzikas dienā - ar trio “Art-i-Shock” koncerprogrammu “Gadalaiki”.

18. oktobrī Kamermūzikas dienas turpināsies ar festivālu “Muzicē bērni!”, kurā piedalīsies Pļaviņu, Kokneses, Aizkraukles un Jēkabpils mūzikas skolu audzēkņi. Festivāla koncertu vadīs Rīgas Doma skolas Mūziklu nodaļas absolvente Vanda Siliņa.

Kamermūzikas dienas noslēgsies 25. oktobrī ar “Kameransamblis.lv” koncertprogrammu “Zem vienām debesīm”. Šajā gadā “Kameransamblis.lv” svin savas radošās darbības piekto gadadienu. Muzikālajā kolektīvā apvienojušies operdziedātāja Baiba Renerte, flautiste Rūta Īzāka-Mača, Šveicē dzīvojošais čellists Mārcis Kuplais un pianiste Ilze Kundziņa. Savā jaunajā programmā “Zem vienām debesīm” “Kameransamblis.lv” iepazīstinās pļaviņiešus ar kamermūzikas darbiem, kas komponēti dažādām un nebūt ne tik bieži sastopamām balss, flautas, čella un klavieru kombinācijām.

Koncerta pirmajā daļā skanēs romantisma un 20. gadsimta ārzemju komponistu skaņdarbi, savukārt otrā daļa atvēlēta latviešu komponistiem. Koncerta programmā ietverts arī Selgas Mences jaundarba “Kapričo.lv” pirmatskaņojums. Koncertprogrammu “Zem vienām debesīm” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dita Ārgule,
Pļaviņu Mūzikas skolas direktore