Pļaviņieši piedalās Baltijas junioru turnīrā skvošā

Publicēts: 
05.12.2017 - 10:00

2. decembrī Rīgā, Pepsi sporta centra skvoša kortos risinājās Baltijas junioru skvoša turnīrs. Uz šīm starptautiskajām sacensībām bija aicināti arī jaunie skvošisti no Pļaviņām.

Plānojām, ka šajā pasākumā piedalīsimies 10 spēlētāju sastāvā. Diemžēl veselības problēmu dēļ sacensībās nepiedalījās Rūdis Ruciņš - Vējiņš un Mārtiņš Smilgājs.

Tā kā skvoša pulciņa sastāvā pārsvarā ir 13-15gadnieki, lai mazinātu savstarpējo konkurenci, apzināti sadalījām savus dalībniekus pa dažādām vecuma grupām. Iesācēju grupā pieteicām Diānu Apsīti un Paulu Ondzuli, jo viņas ar skvošu nodarbojas tikai trīs mēnešus un šīs viņām ir pirmās sacensības. Starts izdevās sekmīgs - izcīnītas 5. un 6. vieta.

Mūsu 11gadīgā Nikola Gasperoviča pirmo reizi startēja pamata sacensībās. GU13/15 meiteņu grupā viņas izcīnītā 6. vieta ir uzteicama.

Jāpriecājas arī par BU13/15 zēnu grupā izcīnīto pļaviņiešu dubultuzvaru. Pirmo vietu izcīnīja Jānis Smilgājs, kurš ļoti spraigā 4 geimu cīņā šoreiz bija pārāks par treniņu biedru Helmutu Vītolu. Viņam - 2. vieta.

Aivars Lucijanovs, Aivis Jokums un Anna Esiņa startēja spēcīgākajā - U17/19 čempionu grupā, kurā tiek izcīnīts Baltijas junioru čempiona tituls. Anna piekāpās tikai Latvijas junioru čempioniem Jānim Plūmem un Elīzai Dombrovskai, izcīnīja godpilno 4. vietu. Aivim - 5. vieta, Aivaram - 7. vieta. Uzskatu, ka piedalīšanās šāda mēroga sacensībās ir ļoti noderīga. Esmu apmierināts ar pulciņa dalībnieku sacensību rezultātiem, jo šeit piedalījās labākie jaunie skvošisti no Rīgas, Jelgavas, Madonas, Ķekavas, Pērnavas, Viļņas. Objektīvi varu vērtēt savu audzēkņu sniegumu, varu pārdomāti plānot tālāko treniņu procesu. Bet galvenais ieguvums ir pašiem sportistiem - tiek gūta nepieciešamā sacensību pieredze, spilgti atklājas tās trūkums. Tiek izdarīti secinājumi, pie kā nopietni jāstrādā turpmākajos treniņos.

Diemžēl Pļaviņu novada dome nevarēja nodrošināt transportu uz sacensībām. Izpilddirektors Aivars Bardovskis skaidro, ka interešu pulciņi nav domes struktūrvienības un komerciāli pārvadājumi ar domes transportu ir aizliegti. Nu ko - kārtība paliek kārtība, jācer, ka tā attiecas uz visiem, kuri izmanto domes autobusu, ne tikai skvoša pulciņa dalībniekiem - Pļaviņu novada jauniešiem.

Liels paldies Vītola un Esiņa kungiem, kuri ar savu autotransportu nodrošināja mūsu novada jauno sportistu piedalīšanos šajā viņiem visnotaļ svarīgajā sporta pasākumā.

 

Skvoša pulciņa vadītājs Pēteris Kalniņš