Pļaviņu audēju segas iekļauj grāmatā "Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei"

Publicēts: 
27.06.2018 - 15:30

"Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei" - ar šādu nosaukumu tikko  iznākusi grāmata, kurā atrodamas vairāk nekā 600 Latvijas segas. Esam lepni, ka starp tām ir arī Pļaviņu novada kultūras centra Lietišķās mākslas pulciņa „Skanstupe” vadītājas Ingas Rubīnas-Kalvišas un audējas Ināras Šmites austās segas.

Rakstu autori Janīna Kursīte, Inese Sirica, Uģis Niedre, Zane Ulmane un Smaida Rubeze grāmatā atspoguļojuši aušanas tradīciju no pirmsākumiem līdz mūsdienām dažādos Latvijas novados.

Bagātīgi ilustrētajā izdevumā var iepazīt Kurzemes ķēžu, rožu un spoguļu segas, Zemgales zvaigžņu segas, Vidzemes šatiersegas, Latgales dreļļus un čosnī dečus kā arī jostiņsegas, mežģīņsegas un citus jaundarbus.

Grāmata atspoguļo valsts simtgades mirkli un ir pateicība Latvijas audējām. Tā ir aicinājums turpināt aust un radīt jaunus rakstus.

 

Kristīne Rulle, Pļaviņu novada k/c pasākumu organizētāja