Pļaviņu Mākslas skolas mācību ekskursija

Publicēts: 
15.11.2019 - 09:15

Šī gada 17. oktobrī Pļaviņu Mākslas skolas vecāko klašu audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Tika aplūkotas nozīmīgākās celtnes un pieminekļi Vecrīgā. Paldies tiem audzēkņiem, kuri bija sagatavojuši stāstījumu par Rātslaukumu, Rolanda statuju, Melngalvju namu, Svētā Pētera baznīcu, Brēmenes muzikantu pieminekli u.c. Audzēkņi apmeklēja arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kurš atrodas vienā no vecākajām Vecrīgas ēkām – bijušajā Svētā Jura baznīcā. Bērni ar interesi aplūkoja muzeja patstāvīgo ekspozīciju, piedalījās radošajā nodarbībā “Iepazīsti dizainu” un priecājās par ekstravaganto latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa - Pēterkopa un Rolands Pēterkops) vērienīgo tērpu izstādi “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”. Īpašs pārsteigums Pļaviņu Mākslas skolas pedagogiem bija tur sastaptā absolvente Daniela Tīna Saviča. Meitene pēc Mākslas skolas absolvēšanas nolēma turpināt mācības Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kur šobrīd mācās jau pēdējā kursā, bet Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā iziet mācību praksi.

Ikgadējā mākslas skolu valsts konkursa ietvaros, kura šī gada tēma ir – scenogrāfija, audzēkņi apmeklēja arī Latvijas Nacionālā teātra aizskatuvi, metāla konstrukciju darbnīcu, tērpu mākslinieku darbnīcu un butaforu darbnīcu.

Paldies Pļaviņu Mākslas skolas pedagogiem par lieliski noorganizēto ekskursiju un Pļaviņu novada domei par mācību ekskursijas ceļa izdevumu segšanu.

 

Diāna Nagle

Pļaviņu Mākslas skolas

direktores vietniece izglītības jomā