Pļaviņu Mūzikas skola ieskandina jaunos saksofonus

Publicēts: 
12.05.2020 - 12:30

Šajā gadā Mūzikas skolā esam iegādājušies trīs jaunus Yamaha mūzikas instrumentus – alta saksofonu, soprāna saksofonu un flautu. Alta saksofons iegādāts par Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā iegūto finansējumu, savukārt soprāna saksofons un flauta iegādāti par šajā gadā Mūzikas skolai piešķirtajiem pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Mācību nolūkos esam sagatavojuši audiovizuālu materiālu, lai iepazīstinātu jūs  ar vienu no skanīgākajiem pūšaminstrumentiem – saksofonu. Saksofons ir viens no džeza pamatinstrumentiem, bet to izmanto arī pūtēju un simfoniskajos orķestros. Tomēr jāpiebilst, ka simfoniskajā orķestrī saksofoni pilnībā nav iekļāvušies, jo to skaņa attiecībā pret pārējiem koka pūšaminstrumentiem izklausās pārāk spilgta, bet ar metāla pūšaminstrumentiem nesakrīt skaņas radīšanas veids un tembrs.  

Jaunos saksofonus ieskandina mūsu skolas 6. saksofona klases audzēkne Samanta Jansone (ped. Kārlis Strazdiņš). Lai skan!

Video skaties šeit.

Dita Ārgule
Pļaviņu Mūzikas skolas direktore