Pļaviņu novada bibliotēka aicina piedalīties akcijā “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!”

Publicēts: 
29.08.2019 - 14:15

No 2001. gada Latvijā un no 2007. gada arī ārpus Latvijas robežām veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ). Programmas statistika liecina, ka 2018. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā piedalījušies 20 000 lasītāji 630 bibliotēkās. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Par žūrijas ekspertiem kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Jau trešo gadu programmas ietvaros norisinās akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!”. Ar savu piemēru, lasot grāmatas, vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, noderīga prasme, kas ir jāattīsta un jāpraktizē. Novērojumi liecina, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju daiļliteratūras lasīšanai, arī grāmatu lasīšanai kopā ar bērniem. Lai motivētu lasīšanas programmā iesaistīties tēvus, vectēvus, krusttēvus, lielos brāļus, izveidots īpašs dāvanu fonds ar vērtīgām balvām. Lasiet un laimējiet kādu no 29 vasaras piedzīvojumiem kopā ar ģimeni:

  • TALLINK kruīza ceļojumu Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām A klases kajītē;
  • Rīgas Motormuzeja ielūgumus 10 ģimenēm;
  • ABpark Spice Home biļetes 5 ģimenēm;
  • Bērnu izklaides centra “Džungļu parks” ielūgumus 5 ģimenēm;
  • Rīgas Zooloģiskā dārza ieejas kartes 5 ģimenēm;
  • Latvijas Leļļu teātra ielūgumus 3 ģimenēm.

Kā piedalīties?

  1. Dodies uz bibliotēku un piesakies dalībai Vecāku žūrijā!
  2. Izlasi 4 grāmatas no Vecāku žūrijas un 2 no Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatu kolekcijas!
  3. Aizpildi elektronisko anketu par izlasītajām grāmatām!
  4. Gaidi akcijas rezultātus!

Izlozes kārtība.

Balvu izlozē piedalīsies visas aizpildītās “BJVŽ 2019” elektroniskās anketas, kuras aizpildījuši vīrieši (vismaz 18 gadus veci) laika posmā līdz 2020. gada 31. janvārim. Akcijas laimētāju vārdi tiks publicēti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu literatūras centra tīmekļa vietnē “Lasāmkoks” nedēļas laikā pēc izlozes veikšanas. Ar akcijas laimētājiem sazināsies personīgi.

Balvas pasniegs “Lielajos lasīšanas svētkos” 2020. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Aicinām piedalīties akcijā, lasīt interesantas, aizraujošas grāmatas, laimēt kādu no balvām, gūt jaunas emocijas kopā ar ģimeni! Gaidīsim bibliotēkā! Palīdzēsim izvēlēties grāmatu vai arī reģistrēties publisko bibliotēku e-grāmatu vietnē 3td e-grāmatu bibliotēka.  Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazinieties ar bibliotēku: biblioteka@plavinas.lv, t. 28670664.

 

Iveta Gureviča,
Pļaviņu novada bibliotēka