Pļaviņu novada bibliotēkas lasītāju klubiņš atskatās uz aizvadīto gadu

Publicēts: 
27.12.2019 - 08:30

Siltās noskaņās 20. decembra pēcpusdienā tika aizvadīta pēdējā 2019. gada lasītāju klubiņa tikšanās Pļaviņu novada bibliotēkā. Tika atsaukts atmiņā lasītais, gan risinot krustvārdu mīklu, gan izvērtējot saturiski augstvērtīgākos, diskutablākos literāros darbus. Par lasītāju vērtējumam mērķtiecīgi atlasīto darbu aktualitāti joprojām liecina fakts, ka tikai četras no gada laikā apskatītajām grāmatām ir pieejamas bibliotēkas plauktos. Pārējie darbi – izsniegumā pie lasītājiem. Klubiņa biedri izteica atzinīgus vārdus par rīkoto pasākumu daudzveidību, ieteiktajām grāmatām, kuras paplašinājušas viņu kā lasītāju autoru un žanru izvēli, un iespēju uzzināt, ko par konkrēto daiļdarbu domā citi.

Laba vēlējumi un ilgas pēc literārajām sarunām bibliotēkas lasītāju klubiņā izskanēja arī svešumā esošās klubiņa dalībnieces Īrisas uz atvadām atstātajās dzejas rindās un telefona sarunā ar visiem klātesošajiem. Ar skatu no malas ir iespaids, ka Pļaviņu bibliotēkas lasītāju klubiņš ir vieta, kur rast domubiedrus un arī oponentus.

Ir izvēlētas grāmatas nākamā gada sarunām lasītāju klubiņā, kuras tradicionāli notiks katra mēneša pēdējā trešdienā, plkst. 16.00. Pirmā tikšanās 2020. gadā 29. janvārī, kad tiks apspriests itāļu rakstnieka Alesandro Bariko romāns “Misters Gvins”.

Nākošajā gadā lasītāju klubiņā dalīsimies viedokļos arī par latviešu autoru grāmatām - Daces Priedes vēsturisko romānu “Kur sarkanas ogas auga”, Ramonas Indriksones stāstu krājumu “Pāris metru zem ūdens”, Māra Bērziņa romānu “Aizliegtais pianīns”. Apspriedīsim poļu literatūras klasiķa J. Ivašķeviča darbu “Vilkumuižas jaunkundzes”, mūsdienu spāņu rakstnieka K. R. Safona romānu “Vēja ēna”, krievu rakstnieces un žurnālistes A. Starobiņecas dokumentālo romānu “Paskaties uz viņu”; ebreju rakstnieka M. Šaleva romānu “Balodis un zēns” mūsu novadnieka Ilmāra Zvirgzda tulkojumā no ivrīta. Arī somu rakstnieka T. Kinnunena darbu “Četru ceļu  krustojums”, šveiciešu rakstnieka Ž. Dikēra detektīvromānu “Stefānijas Meileres pazušana”. Un visbeidzot - runāsim par britu bibliotekāres M. A. Šaferes un amerikāņu rakstnieces A. Barouzas kopdarbu, romānu “Gērnsijas literatūras un tupeņmizu pīrāga biedrība”, kas stāsta par kāda lasītāju klubiņa darbošanos Otrā pasaules kara laikā Gērnsijas salā.

Aicinām lasīt un, runājot par grāmatām, rast domubiedrus! Lasīt prieku ikvienam Jaunajā gadā!

 

Elīna Saliņa

Mācību centra “BUTS” praktikante bibliotēkā