Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. – 4. klasēm mācību process turpinās attālināti

Publicēts: 
19.02.2021 - 16:15

Ceturtdien, 18. februārī, atbalstot Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, valdība vienojās, ka atskaites punkts klātienes mācību uzsākšanai ir 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā atrodas izglītības iestāde. Ja Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētā informācija liecina, ka uz kārtējās kalendārās nedēļas trešdienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits ir līdz 200, mācības klātienē var uzsākt 1.- 4. klase. Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajam reģionālajam principam klātienes mācības no 22. februāra varētu uzsākt 25 novados, to skaitā arī Pļaviņu novadā. Laika posmā no 15. līdz 19. februārim kumulatīvais gadījumu skaits novadā ir mainīgs, tas pārsniedz 200 gadījumus (t.sk. 16. februārī – 208, 17. februārī – 250, 18. februārī - 208).

 Pļaviņu novada ģimnāzija ir saņēmusi daudzreiz lietojamās sejas maskas, kas tiks  izsniegtas skolēniem un pedagogiem, atsākoties mācību procesam klātienē. Skola nodrošina noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības:  distancēšanos, dezinfekciju un vēdināšanu, bet obligāti veicamo darbinieku  iknedēļas Covid-19 testēšanu saskaņā ar valstī noteikto kārtību nav iespējams veikt līdz pirmdienai, 22. februārim. Darbinieku testēšana plānota laika posmā no 22. līdz 26. februārim.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. – 4. klasēs mācās 168 skolēni un strādā 20 pedagogi, daļai no tiem dzīvesvieta ir novados ar augstākiem saslimstības rādītājiem nekā klātienes mācībām pieļaujamie, kas var radīt papildus risku.

Izvērtējot epidemioloģisko drošību un saslimstības dinamiku novadā, pašvaldība un skolas vadība vienojusies neatsākt klātienes mācību procesu 1. - 4. klasēm no 22. februāra, sagaidot darbinieku testēšanas rezultātus, saslimstības gadījumu samazināšanos un kumulatīvā skaita stabilitāti.

Aicinām skolēnus un vecākus sekot turpmākai informācijai skolas un novada tīmekļvietnēs, skolvadības sistēmā E-klase!

Vēlam veselību, sapratni un izturību ikvienā mājsaimniecībā!

 

Ilze Luksa,

Pļaviņu novada ģimnāzijas direktore