Pļaviņu novada ģimnāzijas skolnieces dzejoli iekļauj “Garajā pupā”

Publicēts: 
13.09.2018 - 13:00

10. septembrī Dzejas dienu noskaņās izdota dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”. Tās sastādītāja un redaktore ir dzejniece un bērnu literatūras autore Inese Zandere, ilustratore – māksliniece Liene Mackus.

Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās arī Pļaviņu novada ģimnāzijas 6. klases skolniece Aleksa Kitajeva, kuras dzejolis iekļauts “Garajā pupā”.  Pēc Pļaviņu bērnu bibliotēkas iniciatīvas un atsaucoties “Garās pupas” veidotāju aicinājumam, Pļaviņu novada skolēni šopavasar dzejas gadagrāmatai iesūtīja savus dzejoļus. Tos vērtēja dzejniece Inese Zandere, aktieris Andris Keišs, māksliniece Gita Treice, kinorežisors Andris Gauja, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela un dzejnieks Andris Akmentiņš.

"Garajā pupā" atrodami līdz šim nepublicēti latviešu autoru darbi, atdzejojumi un pašu bērnu dzejoļi.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. 800 grāmatas eksemplāru tiks dāvinātas Latvijas publiskajām bibliotēkām un nonāks arī Pļaviņu bērnu bibliotēkā.

 

Sanita Kitajeva