Pļaviņu novadā godināti uzņēmēji

Publicēts: 
27.03.2019 - 08:45

22. martā Pļaviņu novada dome svinīgā pasākumā teica paldies Pļaviņu novada uzņēmējiem. Tika pasniegtas balvas vairākās nominācijās.

Daugavas krastā, starp Stukmaņiem un Pļaviņām, atrodas uzņēmums, kurš piedāvā iemalkot kafiju, paēst gardas pusdienas. Uzņēmums vidēji nodarbina 25 darbiniekus un ir veicis nodokļu maksājumus par 222 tūkstošiem euro. Nominācijā „Lielākais nodokļu maksātājs” tika sveikts ēdināšanas uzņēmums SIA „Liepzeme”.

Nominācijā „Eksportētājs” balvu saņēma SIA „Juniperus” - uzņēmums specializējas koka paliktņu ražošanā un savu produkciju eksportē uz Itāliju, Vāciju un Nīderlandi.

Viena no iespaidīgākajām neogotikas celtnēm Latvijā ar slaido sešstāvu torni pamanāma jau no tālienes. Pateicoties saimnieku uzņēmībai, entuziasmam un vēstures mīlestībai, turpinās Odzienas muižas kompleksa rekonstrukcija, tāpēc nominācijā „Tūrisma pakalpojumu sniedzēji” balvu saņēma Odzienas muižas saimnieki.

Nominācijā „Pakalpojuma sniedzējs” balvu saņēma SIA „Greifer”, kurš sniedz specializētās tehnikas pakalpojumus.

Pirms diviem gadiem Vietalvas pusē tika reģistrēts uzņēmums, kurā saimnieko jauni, enerģiski cilvēki - Dace un Tomass. Saimniecībā tiek audzētas vairāk nekā 600 vistiņas. Nominācijā „Jaunais uzņēmējs” balvu saņēma uzņēmums SIA „Dabas garša”.

Nominācijā „Ģimene lauku sētā” balvu saņēma Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecība „Kalna Mežvēveri”. Saimniecībā tiek audzēti 125 liellopi, no kuriem apmēram 70 ir slaucamas govis. Par saimniecību rūpējas visa kuplā ģimene – saimniece un trīs bērni: meita, divi dēli un vedeklas.

Turpat aiz Mežezera kalna, meža ielokā, saules apmirdzēta ezera krastā, sākas Mežezera stāsts. Uzņēmums piedāvā iznomāt ikvienam modernu, daudzfunkcionālu viesību un semināru zāli un iespēju relaksēties pirtiņā. Nominācijā „Īstenotais LEADER projekts” balvu saņēma „Mežezera stāsta” saimnieki.

Vietalvas pagastā ir visvairāk zemnieku saimniecību, kurās notiek aktīva darbība. To skaitā - arī zemnieku saimniecība „Grannes”, kas vairāk nekā 10 gadus darbojas un specializējas graudaugu, pākšaugu un eļļas augu, piemēram, rapša sēklu, audzēšanā. Nominācijā „Lauku saimnieks” balvu saņēma SIA „Grannes”.

14. martā savu 25. pastāvēšanas gadadienu atzīmēja kooperatīvā sabiedrība „Kriškalni”, kas nodarbojas ar koka paliktņu ražošanu. Uzņēmums ieguva nomināciju „Ilgākā darbība”.

Pļaviņu novads lepojas ar ģimenes ārsti, kura ārpus ārsta prakses aktīvi piedalās novada sabiedriskajās aktivitātēs un finansiāli atbalsta kultūras un izglītības iestādes. Balvu nominācijā „Ģimenes ārsts - mecenāts” saņēma ģimenes ārste Inese Lejniece.

Pasākuma laikā tika sveikts biznesa ideju konkursa „Es varu būt uzņēmējs!” uzvarētājs Silvars Dumpis, kurš jau uzsācis realizēt savu biznesa ideju, kas saistīta ar lauku tūrismu un apskates saimniecības izveidi.

Pļaviņu novada domes vārdā izsaku lielu pateicību visiem pasākuma apmeklētājiem. Novēlu veiksmīgi realizēt savas biznesa idejas un sasniegt izvirzītos mērķus!

 

Elita Kaņepēja,

uzņēmējdarbības attīstības speciāliste