Pļaviņu novada jaunieši piedalās apmācībās par informācijas pieejamību

01.05.2019 - 14:30

25. aprīlī, Eiropas Savienības, mājā projekta “Pilsoniskās sabiedrības tiesību stiprināšana, veicinot publiskās informācijas pieejamību Eiropas jaunatnei” jeb “SIA4Y” ietvaros, tika rīkota darbnīca - apmācība par informācijas pieejamību, tiesībām pieprasīt informāciju no dažādām institūcijām - no skolas līdz pat valsts iestādēm. Tajā piedalījās teju 50 jaunieši, starp tie arī trīs Pļaviņu novada jaunieši - Maksims Kotovičs, Līva Kārkliņa un Madara Bogdanova.

Pasākuma laikā jaunieši uzzināja par dažādiem informācijas pieprasīšanas veidiem un iemesliem, kāpēc jāuzdrošinās pieprasīt informāciju no skolas, pašvaldības vai valsts iestādes, vēlāk jaunieši strādāja grupās, veidojot radošus un interaktīvus materiālus. Piedāvāju iepazīties ar mūsu jauniešu atziņām par pieredzēto:

Maksims Kotovičs, 11. klases skolnieks

Mūs iepazīstināja ar jauniešu iespējām un tiesībām iegūt informāciju - skolā, pašvaldībā, valstī, kā arī parādīja interaktīvus rīkus, kurus varēja izmantot turpmākajam darbam grupās - informatīvu, izglītojošu materiālu izveidei par informācijas pieejamību. Mūsu komanda vienojās par plakāta izveidi, kur mums palīdzēja viens no rīkiem - canva.com . Citas grupas izvēlējās gan plakātu izveidi, gan citādākas darba metodes un rīkus. Daži veidoja animācijas, citi filmēja video (gan iekštelpās, gan ārpus tām), veidoja aptaujas.

Šī pasākuma laikā es izpratu informācijas definīciju, tās nozīmi, kā arī apzināju, kā var pieprasīt informāciju, kā pareizi to darīt, lai netiktu atteikts tās saņemšanā un kā iegūt informāciju maksimāli ātri. Uzzināju savas tiesības informācijas saņemšanai. Priecēja arī komandas iegūtās kino biļetes par aktivitāti apmācību laikā.

Līva Kārkliņa, 11.klases skolniece

Viens no lielākajiem ieguvumiem šajā seminārā bija pieredze, kas gūta, sadarbojorties ar dažādiem cilvēkiem – viedokļos, uzskatos un idejās līdzīgiem un dažādiem. Patika risināt nestandarta situācijas, risināt tās ātri, piemēram, mums bija nokomplektēta darba grupa, taču mums pievienojās vēl viens cilvēks, kas iesākto darbu sarežģīja. Beigās tomēr nonācām pie rezultāta. Arī šāda pieredze ir pieredze, kas māca iziet ārpus rāmjiem un domāt citādāk. Uzzināju par sev pirms tam nezināmām aplikācijām, kurās, lielākoties par brīvu var veidot plakātus, afišas, banerus, apstrādāt attēlus un video, piemēram, “Infogram”, “Canvas”, “Wordart”. Apmācībās satiku arī jau pazīstamus jauniešus, kurus ierasts redzēt citā atmosfērā. Šāda veida pasākumi ļauj ne tikai iegūt jaunas zināšanas, bet arī attīstīt sevi un iepazīt cilvēkus dažādās situācijās.

Madara Bogdanova, 11.klases skolniece

Pasākumā mācījāmies strādāt ar informatīvu materiālu, paplašināto realitāti un video veidošanas programmām. No plkst. 10.30 līdz 13.00 mums tika demonstrētas prezentācijas, lai sniegtu nelielu ieskatu tajā, kas ir informācija un cik daudz un dažādos veidos to var pasniegt. Pasākuma mērķis bija pārliecināties, vai esam sapratuši mums sniegto informāciju, tāpēc no plkst. 13.00 līdz 15.30 dalībniekiem grupās bija jāizveido informatīvs materiāls jebkādā pašiem tīkamā formātā. Sākotnēji, bijām ļoti pozitīvi un apņēmīgi noskaņoti un ticējām, ka, kārtīgi darbojoties, rezultāts nepievils, tomēr viedokļu dažādība starp citu grupu dalībniekiem nedaudz sarežģīja procesu. Saprotot to, uzņēmāmies iniciatīvu un centāmies iekļaut visas idejas. Lielisks veids un piemērs grupu darbam, tas labi liek saprast, cik nozīmīgs faktors ir laba komanda, lai sasniegtu mērķi!

Pasākums bija ļoti interesants, neskatoties uz to, ka ļoti informatīvs. Iegūtas jaunas zināšanas gan par informācijas iegūšanas avotiem, tā arī par tiešsaistes informatīvo materiālu gatavošanas platformām, kas noderēs arī skolas darbos. Par uzstāšanos katram dalībniekam tika izsniegtas biļetes uz kino, kas bija ļoti patīkami. Kopumā tā bija lieliska pieredze un rada apņēmību piedalīties vēl, lai padarītu vairāk un labāk!

Informāciju sagatavoja:

Sergejs Nikaļuks,