Pļaviņu novada KC sieviešu koris „Loreleja” saņēmis sudraba balvu internacionālajā koru festivālā „Mundus Cantat Sopot 2017” Polijā

Publicēts: 
20.12.2017 - 22:15

Internacionālais koru festivāls „Mundus Cantat Sopot 2017”, kurā piedalās kori no visas pasaules, tradicionāli notiek Sopotā katru gadu. Šogad tas notika no 15. līdz 17. decembrim. Festivālā ietvaros kori sniedz koncertus dažādās pilsētas vietās, kā arī ir iespēja piedalīties konkursā. Lai piedalītos konkursā, korim konkursa organizatoriem bija jānosūta pieteikšanās materiāli un vismaz trīs dažādu stilu skaņdarbu kora ieraksts a capella izpildījumā. Pēc materiāla izvērtēšanas koris „Loreleja” tika uzaicināts piedalīties konkursā, kura tēma bija – Adventa un Ziemassvētku laiks. Konkurss notika Sopotas Meža operā, kas īpašu slavu ieguvusi kā starptautisku festivālu norises vieta. Konkursā piedalījās deviņi kori dažādās kategorijās, izpildījumu vērtēja žūrija – kormūzikas jomas profesionāļi. Koris „Loreleja” izpildījā piecas garīgās mūzikas dziesmas, kopvērtējumā iegūstot sudraba kausu. Paldies mūsu mākslinieciskajām vadītājām – diriģentei Diānai Austrai Vaicei un kormeistarei, koncertmeistarei Sigitai Vilkaplāterei, kuras sagatavoja kori konkursam.

Pļaviņu novada kultūras centra direktore Astrīda Davidova