Pļaviņu novada kultūras nama kolektīvi piedalās virtuālā gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”!

Publicēts: 
04.05.2020 - 11:45

Latvijas Nacionālais kultūras centrs šogad aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 2020. gada 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai”, kura tradīciju kopš 2016. gada iedzīvina Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS.

Pasākums “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” šogad tiek rīkots virtuālā vidē, uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem. Svētku dienā, 4. maijā, ikviens ir aicināts posties goda drēbēs – savā tautas tērpā – un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties.

 Fotogrāfijas  pulksten 12 jāpublicē sociālo tīklu vietnē “Facebook” savā, kolektīva vai iestādes kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Tēmturis būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai. Video iecerēts kā dokumentāla liecība šai neparastajai 4. maija svinēšanai – apliecinājums tautas tērpa īpašajai lomai nacionālās piederības stiprināšanā, pašapziņas celšanā un spējai, tradīcijai nepārtrūkstot, pielāgoties arī tik neparastam laikam kā šis. 

Virtuālajā tautas tērpu gājienā piedalās arī mūsu kultūras centra kolektīvi!

Uzgavilējam un sūtām sirsnīgus sveicienus Pļaviņu novada kultūras nama kolektīviem - virtuālā gājiena “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” dalībniekiem!!!

Sveicam sieviešu kori “Loreleja”, Klintaines pagasta sieviešu vokālo ansambli “Dzirnas”  folkloras kopu “Āre”, jauniešu deju kolektīvu “Daugaviņa”, vidējās paaudzes deju kolektīvu “Vidupe”, Pļaviņu lietišķās mākslas pulciņa “Skanstupe” vadītāju Ingu Rubīnu!

Par krāšņajām bildēm parūpējās kolektīvu dalībnieki, kolāžas veidoja Pļaviņu novada kultūras centrs!

 

Skaistus, ģimeniskus svētkus!

 

Informāciju publicēšanai sagatavoja

Rasa Siliņa

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja