Pļaviņu pilsētā aizsākta jauna tradīcija – Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons

Sestdien, 24. augustā, Pļaviņās norisinājās pirmais Pļaviņu novada domes rīkotais Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons.

Lai gan pasākums nes pusmaratona vārdu, distances bija plānotas tā, lai pasākumā varētu piedalīties ikviens – gan augstas klases sportisti, gan amatieri, gan iedzīvotāji, kas vienkārši rūpējas par savu veselību. Arī dalībnieku vecumam šajā pasākumā nebija ierobežojumu – startēja gan mazi bērni, sākot no mazuļiem, kas tikko spēruši pirmos solīšus, gan jaunieši, gan dalībnieki ar jau pavisam nopietnu dzīves pieredzi. Piedalījās arī jaunās māmiņas, kas distanci veica, stumjot savus lolojumus bērnu ratiņos. Turklāt distances varēja veikt gan skrienot, gan nūjojot, gan vienkārši ejot.

Kā pirmie uz starta stājās vairāk nekā 50 pirmsskolas vecuma bērnu, kas veica 500 m distanci bez laika kontroles. Nākamais starts tika dots skolas vecuma bērniem 2 km distancē. Pasākuma turpinājumā uz starta stājās pusmaratona (21,1 km) un 7 km distances veicēji.

Pirmais Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons tika organizēts par godu Baltijas ceļa trīsdesmitgadei, tāpēc distancēm tika doti īpaši nosaukumi - “Baltijas” distance un “Latvijas” distance. Simbolisks bija arī distanču apļu skaits – “Latvijas” distancē viens 7 km aplis, kas tika veikts par godu Latvijai, un “Baltijas” distancē trīs 7 km apļi, kas tika veikti par godu visām trīs Baltijas valstīm Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.

Gandrīz no jebkura trases punkta dalībnieki varēja redzēt neaizmirstamos Daugavas skatus. Trase dalībniekus veda gar vairākām vēsturiskām vietām – gan vietai, kur zem ūdens dzelmes paslēpušās Lorelejas klintis, gan Skanstupītes ūdenskritumam.

Dalībniekus distancē uzmundrināja un priecēja Pļaviņu novada kultūras centra amatiermākslas kolektīvi – folkloras kopa “Āre” un sieviešu kora “Loreleja” pārstāves.

Esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka uz pasākumu dalībnieki ieradās no vairāk nekā 40 Latvijas novadiem un pilsētām – Pļaviņām, Aiviekstes, Vietalvas, Balvu novada, Aizkraukles, Baldones, Carnikavas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Dunalkas, Ērberģes, Ezeres, Inčukalna, Jaunkalsnavas, Jēkabpils, Jelgavas, Jersikas, Klapkalniema, Kokneses, Ķeguma, Ķekavas, Lēdmanes, Lielvārdes, Madonas, Ogresgala, Olaines, Priekuļiem, Rembates, Rēzeknes, Rīgas, Salaspils, Saldus, Siguldas, Talsiem, Tukuma, Valkas, Valmieras, Viesītes un Viļāniem! Pasākums bija arī starptautisks, jo tajā startēja vairāki dalībnieki no Lietuvas un viens dalībnieks no Čehijas. Pasākuma kulminācija bija “dzīvā ķēde” uz Daugavas promenādes, kurā, skaistās atmiņās kavējoties un izvērtējot šīs dienas sajūtas, kā arī mācot un stāstot jaunajai paaudzei par mūsu tautai tik nozīmīgajiem vēsturiskajiem notikumiem un tās dienas sajūtām, rokās sadevās vairāki simti pasākuma dalībnieku un līdzjutēju. Roku rokā, skanot nu jau par tautas himnām kļuvušajām atmodas laika dziesmām, “dzīvajā ķēdē” no viena ķēdes gala līdz otram tika nodoti visu trīs Baltijas valstu karogi. Pēc tam pusmaratona absolūtie uzvarētāji veica svinīgu un simbolisku skrējienu, nesot visu trīs valstu karogus. Šis simboliskais skrējiens izvērsās ļoti svinīgs, jo starp uzvarētājiem bija arī Lietuvas pārstāvis.

Līdz ar pirmo Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratonu Pļaviņu dome iesāks vēl vienu jaunu tradīciju – absolūtā uzvarētāja vārds tiks iegravēts īpašā plāksnītē un rotās promenādi, vēstot par katra gada uzvarētājiem.

Ļoti interesants izvērsās arī mazo sunīšu jeb “klēpja sunīšu” skrējiens, kurā startēja 14 dalībnieki. Vienīgie nosacījumi, kas bija jāievēro dalībniekiem, – saimniekam jāspēj veikt 300 m garo distanci, skrienot un nesot savu četrkājaino draugu klēpī.

Plānots, ka otrais Pļaviņu Daugavas Promenādes pusmaratons notiks 2020. gada 22. augustā. Otrais Pļaviņu Daugavas Promenādes pusmaratons notiks jau sertificētā pusmaratona trasē, kas ļaus dalībniekiem gūt oficiālas ieskaites savās pusmaratona distanču kolekcijās, uzstādīt oficiālus rekordus, kā arī iekļaut pasākumu starptautiskajā skrējienu kalendārā.

Vislielākais paldies visiem pasākuma dalībniekiem! Uzvarētājs ir ikviens dalībnieks, kas piedalījās, – varbūt kāds pārvarēja sevi, varbūt ieguva jaunu personīgo rekordu, varbūt tas bija sākums regulārām aktivitātēm ikdienā. Nozīme ir visam!

Kopumā pasākumā pa vecuma grupām, distancēm un distanču veikšanas veidiem tika sadalīti 42 medaļu komplekti. Ar pilnu uzvarētāju sarakstu pa grupām aicinām iepazīties Pļaviņu novada mājas lapā www.plavinunovads.lv, ŠEIT.

Absolūtie uzvarētāji distancēs:

  • pusmaratons vīriešiem – 1. vietā ar rezultātu 1 stunda, 16 minūtes, 12 sekundes un 7 sekundes simtdaļas - Jēkabpils Sporta centra sportists Anatolijs Macuks, 2. vietā - Gunārs Ķeģis, 3. vietā – Vitautas Gražus;
  • pusmaratons sievietēm – 1. vietā ar rezultātu 1 stunda, 34 minūtes, 6 sekundes, 5 sekundes simtdaļas - Ginta Zeberga, 2. vietā - Ineta Jerofejeva, 3. vietā Ingūna Gailīte;
  • pusmaratons nūjošanā vīriešiem – 1. vietā Dzintars Laganovskis, sievietēm 1. vietā Kristīne Kuka, 2. vietā – Iveta Upnere, 3. vietā – Aide Graudiņa;
  • 7 km distancē vīriešiem – 1. vietā - Jevgēnijs Turkins, 2. vietā - Mareks Zālītis, 3. vietā - Dariuš Černagovskij, sievietēm – 1. vietā - Ilze Pastare, 2. vietā - Emīlija Upmale, 3. vietā - Līna Gaile;
  • 7 km nūjošanā vīriešiem – 1. vietā - Dainis Gailis, 2. vietā - Uldis Dīcis, 3. vietā - Igors Epners, 7 km nūjošanā sievietēm – 1. vietā - Inta Ozola, 2. vietā - Ieva Ustupa, 3. vietā - Ruta Dīce;
  • 2 km jauniešiem – 1. vietā - Kaspars Borozinskis, Igors Smerjotkins, Renārs Saliņš, 2 km jaunietēm – 1. vietā - Emīlija Upmale, 2. vietā - Darja Vdovina, 3. vietā - Loreta Zālīte.

Liels paldies visiem, kas iesaistījās pasākuma norisē, sniedza atbalstu – Pļaviņu novada pašvaldības policijai, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknim, Zemessardzes 55. kājinieku bataljonam, Pļaviņu novada kultūras centram, Pļaviņu jauniešu iniciatīvu centram “Ideja”, sporta bāzei “Jankas – Jaujas”, visiem brīvprātīgā darba veicējiem gan no Pļaviņām, gan citiem Latvijas novadiem!

Paldies atbalstītājiem – SIA “Venden” un “Suunto Latvia”.

Paldies Pļaviņu iedzīvotājiem par sapratni satiksmes ierobežošanas nepieciešamībai pasākuma laikā, un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 

Rasa Siliņa,
Pļaviņu novada domes
Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja