"Pļaviņu pļāvēji" pasākumā "Gada brīvprātīgais 2017"

Publicēts: 
04.12.2017 - 08:45

Sestdien, 2.decembrī, atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, jau ceturto gadu Rīgā, skaistajā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" īpašā ceremonijā "Gada brīvprātīgais 2017 " tika godināti aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji, organizētāji un brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības no visas Latvijas.

Pasākumu organizēja Nodarbinātības valsts aģentūra un Labklājības ministrija ar mērķi veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba kustībā Latvijā. Jāatzīst, ka, salīdzinot ar daudzām citām Eiropas valstīm, Latvijā šis darbs ir vēl tikai sākuma stadijā. Arī mūsu valsts demogrāfiskā situācija un darbaspēka problēmas liek valdībai arvien vairāk domāt par brīvprātīgo izmantošanas iespēju paplašināšanu.
Žūrija izvērtēja ap 200 pieteikumu! Ņēma vērā galvenokārt veiktā darba nozīmi sabiedrības vai kāda cilvēka dzīvē, iegūtās prasmes, to pielietojumu, brīvprātīgā darba apjomu, regularitāti un vēl daudzus citus faktorus.
Uz pasākumu tika ielūgti arī 5 nevalstiskās sporta biedrības "Pļaviņu pļāvēji" pārstāvji. Starp braucējiem, kā lēma tās valde, bija valdes priekšsēdētāja, pļaušanas čempionātu uzvarētāja Sarmīte Norvaiša, biedrības dibinātājs, ilggadējais vadītājs un pļaušanas čempionātu uzvarētājs Vilnis Mironovs, pļaušanas čempionātu uzvarētājas Māra Siņica un Aina Larionova un pieteikuma autore Biruta Irēna Osīte.
Godināšanas ceremoniju cieņpilni vadīja pazīstamais diriģents Ints Teterovskis, kurš bieži ir bijis arī Pļaviņu pusē. Īpašo "Gada bīvprātīgais 2017 " goda zīmi pasniedza trijās nominācijās - pašvaldība, organizācija, individuālie saņēmēji. To pārdomāti veica kāds sabiedrībā cienījams cilvēks. Arī Labklājības ministrs J. Reirs, Nodarbinātības valsts aģentūras direktores vietniece A. Balode, olimpiete I. Radevica. Šogad tika pasniegtas 11 balvas. Par brīvprātīgajiem draudzīgāko pašvaldību tika apbalvota Daugavpils pilsētas pašvaldība. Par aktīvāko brīvprātīgo darba organizētāju - kolektīvu tika atzīts Jēkabpils NVO resursu centrs. Vēl 9 apbalvotie - individuālie aktīvākie brīvprātīgie bija snieguši nesavtīgu palīdzību onkoloģiski slimajiem, strādājuši dzīvnieku patversmēs, apguvuši prasmes darbā ar bērniem pirmsskolas mācību iestādēs un citur. No pieteiktajiem šogad daudz bija sporta, dabas/vides jomā, kurā pieteicu arī "Pļaviņu pļāvējus", taču apbalvoja vienīgi kaimiņus - jēkabpiliešus. Aizkraukles reģionu pelnīti pārstāvošie "Pļaviņu pļāvēji" baudīja skaisto apbalvošanas ceremoniju, muzikālos priekšnesumus, svētku mielastu un īpašo torti. Izstaigājām skaisto Kultūras pili, apskatījām tajā sarīkotās četras izstādes.

"Pļaviņu pļāvēji" pateicas par šo skaisto dienu Pļaviņu novada domei un tās šoferim J. Kupčam, kas vēlreiz apliecināja atbalstu nevalstiskajām organizācijām un brīvprātīgā darba nozīmes novērtēšanu mūsu novadā.

Biruta Irēna Osīte

Sarmītes Norvaišas foto