"Pļaviņu pļāvēji" sarīko 5. sēņošanas čempionātu

Publicēts: 
18.09.2018 - 11:00

Svētdien, 16. septembrī, pie Aiviekstes pagasta pārvaldes sporta biedrība "Pļaviņu pļāvēji" pulcēja interesentus uz nu jau 5. novada sēņošanas čempionātu. Šoreiz piedalījās 39 šī aktīvā rudens atpūtas veida - sēņošanas - atbalstītāji. Oskars Stepans no Aiviekstes pagasta bija  jaunākais viņu vidū - tikai 5 gadiņi. 78 gadus vecais Jānis Egle no Pļaviņām - vecākais. Sandras Zālītes ģimene - kuplākā no visām ģimenēm bija atbraukusi no Aizkraukles. Ar Aiviekstes pagasta cilvēkiem visu svētdienu kopā bija tā pārvaldniece Giedre Zvirgzdiņa. Sēņotāji ar klusuma brīdi atcerējās aktīvo "Pļaviņu pļāvēju" atbalstītāju aiviekstieti Rihardu Rodi. Tiesnešu brigādē šoreiz bija Pļaviņu novada domes sporta organizators Sandris Stūris, "Pļaviņu pļāvēju" valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša, klintainiete Kristīne Ginaite un aiviekstiete Kristīne Siņica. Iepazīstināti ar čempionāta noteikumiem, sēņotāji tika aizvesti aiz Līdaces ezera mežiem, kur arī notika 2.5 stundas garā "sēņu pļauja ".

Salasītās sēnes tika nosvērtas ar precizitāti līdz gramiem un apbalvoti uzvarētāji sešās nominācijās:

jaunietes

1.v.  Edīte Cucane (Aizkraukle) 3.15 kg
2.v.  Loreta Paļuga (Pļaviņas) 1.13 kg
3.v. Linda Djubina (Aiviekstes pag.) 0.62 kg

jaunieši       

1.v. Endijs Strigins (Aizkraukle) 2.79  kg
2.v. Adrians Strigins (Aizkraukle) 2.23 kg
3.v. Linards Dunovskis (Aizkraukle) 1.10 kg

dāmas        

1.v. Inga Gabere (Varieši) 5.35 kg
2.v. Jurita Kočkere (Pļaviņas) 4.64 kg
3.v. Rita Ginaite (Klintaines pag.) 3.50 kg

kungi         

1.v. Viktors Krists (Aiviekstes pag.) 5.85 kg
2.v.  Didzis Vilciņš (Pļaviņas) 5.48 kg
3.v.  Mareks Ļaksa (Aiviekstes pag.) 2.92 kg
 

seniori         

1.v. Valijs Sirmais (Aiviekstes pag.) 6.16 kg
2.v.  Ivans Burikins (Aiviekstes pag.) 2.20 kg
3.v.  Marija Štūre (Aiviekstes pag.) 0.95 kg

komandas           

1.v. Aiviekstes pagasts
2.v. Pļaviņu pilsēta
3.v. Klintaines pagasts
 
Čempionāta kausu saņēma Aiviekstes pagasts. Visas 3 komandas saņēma diplomus. Individuālie uzvarētāji priecājās par medaļu, diplomu un balvu. Žēl, ka nepiedalījās vietalvieši.  Vērtīgākās sēnes atrada Sandris Stūris, neparastākās - Ingrīda Liepiņa, populārākā sēne bija čigāniete, dmagākais grozs bija Valijam Sirmajam, interesantākā kompozīcija un īpašākais noformējums ("Sarkangalvīte un vilks" - Viktors Krists) - Aiviekstes pagastam. Visvairāk pārstāvētie sēņotāji bija sieviešu grupā - 25 dāmas.
 
Andris Reiznieks ar skaistu latviešu mūziku mežā neļāva noklīst nevienam sēņotājam. Pa to laiku uz dzīvās uguns izvārījās garšīgā "Pļaviņu pļāvēju sēņu zupa". Par to sēņotāju lielais paldies pavāru brigādei - Dainai un Jānim Pavloviem un Almai Reizniecei! Jāatzīmē, ka daudziem šeit gribējās būt tieši šīs īpašās zupas dēļ! Brīnišķīgos laika apstākļos un skaistā mežā kopīgi aizvadīta ļoti skaista diena! Sēņotāji bija sajūsmā - pēc sausās un saulainās vasaras sēnes mežā bija! Kopā savākti ap 50 kg sēņu, gūtas pozitīvas emocijas!
Pļaviņu novada 5. sēņošanas čempionātu organizēja "Pļaviņu pļāvēji " ar Pļaviņu novada domes atbalstu. Paldies par šo vērtīgo sadarbību! Tiekamies Nakts sēņošanas čempionātā!

Biruta Irēna Osīte
Foto - Sandris Stūris