Projekta “Pļaviņas – Latvijas Armijas šūpulis” ietvaros norisināsies dažādi pasākumi

Publicēts: 
05.07.2019 - 10:15

Biedrība “Laime Saimē”, piedaloties biedrības “Aizkraukles rajona partnerības” atklātajā projektu konkursā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta attīstība)” apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju”, LAP 2014. - 2020. aktivitātē 19.2.2. “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” un iegūstot finansējumu projekta Nr. 17-04-AL08-A019.2202-000017 “Pļaviņas – Latvijas Armijas šūpulis” realizācijai, veica teritorijas labiekārtošanas, telpu rekonstrukcijas un ekspozīcijas izveidi namā, kur 1919. gadā atradās Austrumu frontes štābs un ģenerālis Jānis Balodis uzņēmās Latvijas Nacionālās armijas virspavēlniecību Latvijas atbrīvošanas karā.

2019. gada 10. jūlijā, visas dienas garumā, norisināsies projekta Nr. 17-04-AL08-A019.2202-000017 “Pļaviņas – Latvijas Armijas šūpulis” noslēguma pasākumi dažādām gaumēm. Laukumā pie Pļaviņu novada kultūras centra no plkst. 14.00 līdz 18.00 ikviens aicināts apskatīt militārās tehnikas un ekipējuma izstādi. Plkst. 16.00 Pļaviņu Bārukalna kapsētā, Brīvības cīnītāju atdusas vietā, norisināsies piemiņas brīdis.

Vakarā plkst. 18.00 Pļaviņās, Odzienas ielā 2a, pie 1919. gada Austrumu frontes štāba mītnes, tiks atklāta un iesvētīta piemiņas stēla, kas veltīta Pļaviņu novadā dzimušajiem Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem. Stēla tapusi, pateicoties Pļaviņu novada domes atbalstam. Ikvienu apmeklētāju pārsteigs Zemessardzes 55. Kājnieku bataljona parāde, piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrs un Zemessardzes orķestris kapteiņa A. Kareļa vadībā. Svinīgas uzrunas teiks Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs M. Staķis un Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs A. Lukss. Pasākuma ietvaros tiks dots jaunsargu svinīgais solījums, norisināsies zemessargu zvēresta nodošana, kā arī projekta laikā tapušās ekspozīcijas atklāšana.

Dienas noslēgumā plkst 19.30 Pļaviņu novada kultūras centrā koncertu sniegs Zemessardzes 51. Kājnieku bataljona vīru ansamblis “Dobeles zemessargi” seržanta A. Reinika vadībā.

Pasākumi bez ieejas maksas.

 

Larisa Freija,
Biedrības “Laime Saimē” valdes priekšsēdētāja