Projektu konkursā iegūts finansējums Kamermūzikas dienu koncertam

Publicēts: 
02.05.2019 - 13:45

Piedaloties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā “Zemgales Kultūras programma 2019” projektu konkursā, finansiālu atbalstu (EUR 1050) guvis Pļaviņu Mūzikas skolas pedagogu izstrādātais projekts “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2019”.

Projekta ietvaros šī gada 4.oktobrī Pļaviņās viesosies trio “Art-i-Shock”. Tā sastāvā muzicē čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele. Muzikālo izglītības pamatu guvušas Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, bet kopīgi pirmoreiz saspēlējušās tikai deviņus gadus pēc skolas beigšanas, un arī tad – teju nejauši, jo visas trīs bijušas nominētas Lielajai Mūzikas balvai par izcilu darbu ansamblī, un jau pēc pirmās uzstāšanās tapis skaidrs, ka ar to šis neapstāsies.

“Art-i shock” ir māksla un šoks, radošais šoks kā platforma jaunām idejām. Trio paspējis apgūt ne tikai Latvijas koncertzāles, bet koncertējis arī kaimiņvalstīs, šovasar dosies iekarot publikas sirdis uz Albāniju, nākamajā sezonā ieplānota tūre Norvēģijā, bet savu, kā pašas saka, Eiropas “pielabināšanu” sākušas nekur citur kā kontinenta tālākajā punktā – Gibraltārā. “Art-i shock” ir regulāras festivālu viešņas, tostarp muzicēts jaunās mūzikas festivālā “Arēna”, festivālā “Dominante”, Liepājas Starptautiskajā pianisma zvaigžņu festivālā, Latviešu mūzikas svētkos Madonā, Eiropas Kamermūzikas festivālā un festivālā “Eiropas Ziemassvētki”, kā arī Sitaminstrumentu festivālā Ukmerģē, Lietuvā.

Dita Ārgule,
Pļaviņu Mūzikas skolas direktore